Chance Národní Liga 2024/2025

West Ham dostal gólovou nadílku od Fulhamu, Citizens konečně výhráli

Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem sice nechyběli v základní sestavě West Hamu, ani oni ale nezabránili debaklu 0:5 na hřišti Fulhamu. Manchester City otočil duel na půdě nováčka Lutonu a vyhrál 2:1. Obhájci titulu v Premier League naplno bodovali po čtyřech zápasech.

Tomáš Souček v duelu s Fulhamem
zdroj: Adam Davy / PA Images / Profimedia

West Ham ve čtvrtek zvládl 2:1 londýnské derby s Tottenhamem, nedělní duel na hřišti jiného městského rivala pro něj ale skončil debaklem. Domácí rozhodli třemi brankami v prvním poločase, postupně se trefili hlavou Jiménez, Willian a po rohovém kopu Adarabioyo. Po změně stran přidali další branky Wilson a Vinícius.

Fulham navázal na středeční vítězství 5:0 proti Nottinghamu a posunul se na desáté místo za West Ham. Cottagers dali tři a více gólů ve čtyřech ligových zápasech v řadě, což se jim naposledy podařilo v roce 1961.

City otočili duel s Lutonem

Luton poslal do vedení na konci úvodního dějství Adebayo, jenž se prosadil na zadní tyči. Manchester City prohrával po poločase potřetí za sebou, duel ale po pauze otočil a po předchozích třech remízách a porážce s Aston Villou naplno bodoval. Nejprve srovnal v 62. minutě technickým obstřelem Silva a o čtyři minuty později dokonal obrat zblízka Grealish. Citizens ztrácejí ze čtvrtého místa čtyři body na vedoucí Liverpool, Luton zůstává na 18. příčce.

Třetí porážku z posledních čtyř utkání si připsala Chelsea, která podlehla 0:2 Evertonu. Domácím vystřelili výhru Doucouré s Dobbinem. Everton vyhrál tři ligové zápasy za sebou poprvé od března 2021 a je sedmnáctý, Chelsea dvanáctá.

Výsledky 16. kola anglické fotbalové ligy

Crystal Palace – Liverpool 1:2 (57. Mateta z pen. – 76. Salah, 90.+1 Elliott), Brighton  Burnley 1:1 (77. Adingra  45. Odobert), Manchester United  Bournemouth 0:3 (5. Solanke, 69. Billing, 74. Senesi), Sheffield United  Brentford 1:0 (45.+1 McAtee), Wolverhampton  Nottingham 1:1 (32. Cunha  14. Toffolo), Aston Villa  Arsenal 1:0 (7. McGinn), Everton  Chelsea 2:0 (55. Doucouré, 90.+2 Dobbin), Fulham  West Ham 5:0 (22. Jiménez, 31. Willian, 40. Adarabioyo, 60. Wilson, 89. Vinícius), Luton  Manchester City 1:2 (45.+2 Adebayo  62. Silva, 66. Grealish),