Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

West Bromwich suspendoval Bednáře, údajně si obstarával drogy

Londýn - Fotbalový reprezentant Roman Bednář byl suspendován svým klubem West Bromwich Albion, poté co se v dnešním bulvárním listu News of the World objevily informace o tom, že si český útočník o minulém víkendu obstaral kokain a marihuanu. Od drogového dealera si údajně koupil zboží za 420 liber, týdeník informace podložil i fotografiemi. Anglický klub Bednářovi pozastavil činnost do doby, než bude kauza vyřešena. Vážný prohřešek nejen proti klubové disciplíně se udál podle týdeníku několik hodin po vítězném ligovém utkání proti Wiganu. Český útočník byl zachycen v době, kdy si před svým domem kupoval drogy od muže sedícího v autě. Tři dny poté prý navíc od stejného dealera přebrala další zboží jeho přítelkyně. Nový trenér národního týmu František Straka okamžitě přestal s šestadvacetiletým fotbalistou počítat pro potřeby reprezentace. Sám Straka v minulosti rovněž čelil obvinění z konzumace kokainu, které však nebylo potvrzeno.

"Situaci nemůžeme komentovat, dokud nebudeme mít k dispozici všechna fakta a případ sami nevyřešíme," stojí v klubovém prohlášení. Týmový manažer Tony Mowbray má v plánu vyslechnout Bednáře po dnešním ligovém utkání proti Liverpoolu.

František Straka na webu ČMFS:

"Je naprosto nepřípustné, co se stalo. Profesionální fotbalista
si něco takového nesmí dovolit, protože je mimo jiné také příkladem pro mládež. Chtěl jsem Romana Bednáře nominovat na zápas s Maltou, ale sám si tímto způsobem zabouchl dveře."


Podle informací, které týdeníku dodal dealerův řidič, dostal šestadvacetiletý fotbalista za své peníze pět gramů kokainu, což vydá zhruba na 70 dávek. Navíc se v dalším rozhovoru zmínil i o tom, že by měl v budoucnu zájem o další zboží. Oba se prý divili, že Bednář své chování vůbec neskrýval, ačkoliv žije ve čtvrti s dalšími fotbalisty a lidé jej běžně poznávají. Klub se ke kauze odmítl vyjádřit do doby, než záležitost vyřeší se samotným fotbalistou.

Roman Bednář reaguje podrážděně:

"Nebylo to pro mě, ale pro kamaráda. Měl jsem sakra tři testy na drogy za poslední rok a byl jsem čistý. Jsem čistý."


Bednářův čin může mít nedozírné následky pro jeho fotbalovou kariéru. Kromě milionové pokuty mu hrozí dlouhodobý distanc a konec mise ve West Bromwichi, za který letos v Premier League odehrál 26 zápasů a vstřelil šest gólů. V poslední době ale nehrál kvůli svalovému zranění. V české reprezentaci zatím nastoupil třikrát.

S kokainem se v minulosti zapletl Mutu či Bosnich

"Ty důsledky mohou být extrémní, může ho to stát miliony. V Anglii to může jeho kariéru pohřbít. Jsem v šoku, že by mohl být tak hloupý, aby se do něčeho takového zapletl. Totálně si zničil život. Od profesionálního fotbalisty bych to nečekal. Je to vážné," citoval Bednářova manažera Eliota Bantila server guardian.co.uk. V minulosti za pozitivní test na kokain přišli o angažmá v Chelsea Mark Bosnich a Adrian Mutu.

Fotbalisté West Bromwiche jsou prvním sestupujícím týmem z anglické Premier League. V předposledním kole jejich osud zpečetila domácí prohra 0:2 s Liverpoolem, do druhé ligy putují po ročním působení mezi elitou. Birminghamský celek sestoupil za posledních sedm sezon už potřetí. Liverpool si naopak výhrou pojistil druhou příčku za mistrovským Manchesterem United.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy