Následuje
Branky, body, vteřiny

Wenger po debaklu: Jeden z nejhorších momentů kariéry

Londýn - Tisící zápas na lavičce Arsenalu rozhodně nedopadl tak, jak si představoval. Arsene Wenger musel přetrpět vysokou porážku 0:6, ještě ke všemu na hřišti rivala Chelsea. Po zápase se Wenger za nic neschovával a vzal veškerou odpovědnost za debakl na sebe. Naopak jeho protějšek José Mourinho tentokrát vynechal i své oblíbené pranýřování rozhodčích a sršel pozitivitou.

Arsenu Wengerovi se jeho jubilejní zápas nepovedl
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Co na tom, že z tisícovky zápasů jich Wenger prohrál necelých 200. Tenhle vydá za horu neúspěšných duelů a Francouz dokonce po utkání nepřišel na povinnou tiskovku. Klubový mluvčí tak jen vzkázal, že autobus s týmem musel hned odjet. "Je to jeden z nejhorších dní v mé kariéře. Po 20 minutách bylo po zápase, pak už se čas strašně vleče," řekl Wenger cestou ze stadionu novinářům.

Za 17 a půl roku na lavičce Arsenalu zažil takovou potupu podruhé, když před třemi lety jeho svěřence smetl Manchester United 8:2. "Dnešní výsledek je mým selháním, beru za něj veškerou zodpovědnost," řekl čtyřiašedesátiletý kouč. "Myslím, že není třeba mluvit o chybách, kterých jsme se dopustili," utrousil ještě. Francouzské televizi údajně řekl, že udělal chybné rozhodnutí při skládání základní jedenáctky, konkrétní být však nechtěl.

To jeho protějšek José Mourinho přišel po zápase mezi novináře rád. "Začali jsme úžasně. Po sedmi minutách jsme vedli 2:0. To je po zápase. Dnes jsme byli na Arsenal příliš silní," vykládal nadšeně. "Jak jsme si ve fotbale zvykli říkat, přišli jsme zabíjet. Za deset minut jsme soupeře zničili a pak? Pohoda...," rozplýval se po nejvyšší výhře, ke které kdy Chelsea dovedl. 

Jindy ostře kritizuje rozhodčí, tentokrát se jich při chybně udělené červené kartě jako vítěz velkoryse zastal. "V šestnáctce byla spousta hráčů. Ani my na lavičce jsme se nemohli shodnout na tom, kdo hrál rukou," uvedl.

José Mourinho
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Portugalec odešel do útrob stadionu ještě před závěrečným hvizdem a nevychutnal si ovace na kolegův úkor. Porazil jej i v jedenáctém vzájemném zápase, zdolal jej shodou okolností i při jeho 500. duelu na lavičce Arsenalu.

Titul se Arsenalu v této sezoně vzdaluje. Na podzim ligu Arsenal vedl, pak ale na své konkurenty ztratil venku: na hřišti Manchesteru City utržil výprask 3:6, z Liverpoolu nedávno odjížděl s debaklem 1:5. Fanoušci Chelsea tak mohli posměšně zpívat: "Arséne Wengere, chceme, abys zůstal!" A pokřikovali hlášku "odborník na neúspěch". Právě takhle francouzského kouče nedávno tituloval Mourinho.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy