Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Wenger: Měl jsem občas pocit, že v přímém přenosu asistuji u svého pohřbu

Kde jinde tohle můžete prožít? Arséne Wenger poprvé veřejně promluvil poté, co potvrdil, že po sezoně po téměř 22 letech skončí na lavičce Arsenalu. S vtipem a nadsázkou, dojatý. Po sladkém vítězství 4:1 nad West Hamem v 35. kole Premier League se mu mluvilo snadno.

Fanoušci se loučí s Arsénem Wengerem
zdroj: Reuters

"Jsem dojatý chválou, které se mi dostalo z prostředí anglického fotbalu. Jsem rád, že jsem to všechno mohl prožít v této zemi, kde je fotbal něčím výjimečným. Ta vášeň zde je mimořádná. Vím, že to už nikdy nezažiju," uvedl francouzský kouč.

"Měl jsem občas pocit, že v přímém přenosu asistuji u svého pohřbu, neboť lidé mluví o tom, jaký jste byl. Takže už nemusím umírat," vtipkoval.

Fanoušci nebyli tak jednotní, jak by si přál

S větší vážností už se Wenger vyjadřoval k přístupu anglických fanoušků k týmu. Podle něj se Arsenal těší většímu respektu ve světě než ve své domovině. "Naši fanoušci nevystupovali tak jednotně, jak bych si přál. To bylo zraňující," uvedl osmašedesátiletý kouč, podle kterého mohli příznivci "Kanonýrů" věnovat víc pozornost klubu a ne jemu.

Nechtěl ale, aby jeho výroky vyzněly tak, že je na fanoušky naštvaný. "Nechci vytvářet žádné hloupé titulky, nejsem z našich fanoušků roztrpčený. Nebyli spokojení, to dokážu pochopit."

Respekt a vzor po celém světě

"Hodně cestuji a klub je respektován po celém světě. Díky tvrdé práci, díky našemu hernímu stylu, způsobu, jakým se chováme a zacházíme s lidmi. Sport je také o něčem jiném, než jen o vítězstvích a prohrách. Vždy mi záleželo na tom, jak klub berou děti, které hrají fotbal v Africe, Číně, Americe. Zda může být něčím, o čem mohou snít," přidal bývalý kouč Nagoji, Monaka a Nancy.

Za dobu působení v Arsenalu získali jeho svěřenci třikrát titul v Premier League, v roce 2004 navíc bez jediné porážky, což se žádnému jinému týmu dosud nepovedlo. Právě od té doby ale "Kanonýři" na další úspěch v soutěži čekají. V poslední době se jim dařilo zejména v Anglickém poháru, který vyhráli pod Wengerem celkem sedmkrát, z toho třikrát v posledních pěti ročnících.

"Snažil jsem se mít vliv na klub z hlediska jeho stavby, vývoje jednotlivých hráčů, stylu hry i výsledků. Není jednoduché to vše zkombinovat. Věřím, že opustím klub, který má na všech frontách silnou pozici, to bylo mým cílem. A také předat možnost být ještě úspěšnějším v příštích dvaceti letech člověku, který přijde po mně," podotkl. Jméno Wengerova nástupce zatím není známo.

Na shledanou?

"Budu s klubem navždy spojený. Věnoval jsem mu své nejlepší roky. Přišel jsem v 46 letech a pracoval jsem celou dobu ne šest, ani šest a půl, ale sedm dní v týdnu. Takže nemůžete prostě odejít a říct: Děkuju moc, na shledanou," přiznal Wenger. O své budoucnosti zatím příliš hovořit nechtěl. "Nechci, abyste mi za půl roku říkali, že jsem vám lhal. Nechci dnes být konkrétní," uvedl.

S Arsenalem bude v posledních čtyřech ligových utkáních bojovat o co nejlepší umístění. V současnosti je šestý se šestibodovou ztrátou na Chelsea, za čtvrtým Tottenhamem zaostává už o 11 bodů. Wenger však může své působení v Arsenalu ukončit trofejí v Evropské lize. V semifinále se utká s Atléticem Madrid.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy