Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Webb poprvé od finále pískal fotbal, zápas hospodských týmů

Rotherham - Anglický fotbalový rozhodčí Howard Webb poprvé od finálového zápasu na mistrovství světa v Jihoafrické republice řídil zápas. Jak napsala britská média, jeviště bylo tentokrát o něco skromnější než 11. července, kdy sledovalo utkání Španělsko - Nizozemsko (1:0 po prodloužení) na stadionu v Johannesburgu 84 490 diváků a dalších 700 milionů u televizních obrazovek na celém světě. Webb si pro svůj comeback vybral lokální pohárový duel hospodských týmů Thrybergh Working Men's Club a Wickersley Social. A kulisu zápasu v Rotherhamu v hrabství South Yorkshire, kde Webb žije a kde také kdysi zahájil svoji kariéru, tvořila hrstka diváků a pes.

Webb se prý sám přihlásil, aby mohl zápas řídit. A zatímco ve finále MS rozdal rekordních 13 žlutých karet a jednu červenou, při výhře Wickersley v poměru 3:0 nikoho napomínat nemusel. Jedinou nepříjemnost řešil v momentě, kdy se ztratil míč daleko mimo hřiště ve vysoké trávě. Aktivně se do jeho hledání zapojil, za což byl odměněn aplausem diváků i hráčů.

Přesto si návrat do rozhodcovské role pochvaloval. "Před návratem do anglické ligy jsem potřeboval dobrý zápas. Bylo to složitější než při velkých utkáních. Aniž bych snižoval respekt k hráčům na této úrovni, fotbal v Premier League je přece jen čitelnější," řekl Webb, který za řízení zápasu vyinkasoval 24 eur. Při MS si vydělal 35 000 eur.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy