Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Výzva k jednání jako protiútok UEFA. Čeferin chce schůzku s Infantinem ohledně konání MS

Evropská fotbalová unie UEFA vyzvala světovou federaci FIFA k naléhavé schůzce týkající se uvažovaného zkrácení cyklu mistrovství světa ze čtyř let na dva roky. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung zaslal šéf UEFA Aleksander Čeferin svému protějšku Giannimu Infantinovi dopis po úterním jednání se zástupci všech 55 členských svazů Evropské unie.

Je nám líto, video expirovalo.
UEFA kvůli MS vyzvala Infantina ke schůzce

Süddeutsche Zeitung uvádějí, že dopis je "promyšlený protiútok pracně formulovaný jako výzva k jednání". Čeferin se v minulých dnech vyslovil proti zkrácení intervalu MS a dokonce naznačil bojkot turnaje ze strany evropských týmů.

"Schůzka je nutná, protože jak víte, žádné rozhodnutí takového významu nemůže být přijato bez jednomyslné podpory evropských svazů a evropského fotbalu," cituje list z dopisu.

Změna zažitého cyklu mistrovství světa, kterou Infantino veřejně propaguje od letošního května, vyvolala ve fotbalovém světě spíše odmítavé reakce.

Na stranu FIFA se postavily africká konfederace CAF a asijská AFC, důrazně proti jsou UEFA a jihoamerický CONMEBOL. Nesouhlas vyslovily také fanouškovské skupiny či hráčská organizace FIFPro, jež Infantinovi a spol. vyčítá nedostatečný dialog o tak důležitém tématu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články