Následuje
Hokej den poté

Výsledek určitě předčil obraz hry, uznal po vítězství nad Katarem trenér Jarolím

Trenér českých fotbalistů Karel Jarolím připustil, že hubená výhra 1:0 nad Katarem byla v přípravném utkání v Dauhá vydřená. Herní projev mužstva se mu nepozdával, ale vzhledem k faktu, že dal šanci sestavě, která společně absolvovala jen jeden trénink, ho víceméně chápal. I proto si váží výsledku a doufá, že šňůra neporazitelnosti bude v příštím roce pokračovat.

Trenér Karel Jarolím (vpravo) sleduje utkání Katar - Česko
zdroj: FAČR autor: Jan Tauber

"Nadřeli jsme se. Už před zápasem jsem varoval, že je nesmíme podcenit. Katarští hráči umí kopat. Jsou podle mě dobře vedení, fungují spolu. Navíc jsou zvyklí na tyto klimatické podmínky. Byla to velká dřina," uvedl Jarolím, jenž dal příležitost hned pěti fotbalistům, kteří nikdy nebyli v základní sestavě. Coufal, Simič a Houska nastoupili úplně poprvé.

"Střídali jsme lepší momenty s horšími. Na můj vkus tam bylo hodně nevynucených chyb, z čehož pramenily protiútoky soupeře. Kluci spolu v podstatě jednou trénovali a byl bych bláhový, kdybych si myslel, že to bude promazané. Výsledek určitě předčil obraz hry. Ale na výsledky se hraje," dodal jednašedesátiletý trenér.

Jeho svěřenci vyhráli už čtvrtý zápas za sebou, což se českému výběru za posledních 10 let povedlo teprve podruhé. "To jsme nicméně potřebovali na začátku kvalifikace. Vyhrát první dva domácí zápasy, pak by se rozjížděla nepochybně jinak," zalitoval zpětně remíz se Severním Irskem a Ázerbájdžánem.

"Vždy to může fungovat ještě lépe. Výsledkově teď spokojený být mohu, ale byly tam pasáže lepší i horší. Pořád je co zlepšovat. A mužstvo stabilizovat, aby začaly vznikat automatismy. Snad nám to vydrží co nejdéle. Od podzimu už nám to začne naostro Ligou národů. Je třeba se připravit a od samotného začátku jít po výsledcích."

Proti Kataru se opět ukázalo, jak důležitým hráčem se pro českou reprezentaci stává Antonín Barák. Když nastoupil, tým nikdy neprohrál a teď pošesté za sebou vyhrál, o což se gólem postaral právě záložník Udine. Byl to pro něj už pátý zásah v sedmi duelech.

"Doufám, že bilance s ním v sestavě není náhodná. On má v týmu svůj význam. Samozřejmě bych byl rád, kdyby to takhle pokračovalo dál a Tonda byl vždy k dispozici. Když mu to vydrží, budu rád. Umí se prosadit. Teď si zvedl sebevědomí góly v Itálii. Měl by se vypracovat k tomu, že se stane jedním z tahounů týmu. Věřím, že broky na to má," chválil kouč Baráka.

Antonín Barák (vpravo) v utkání proti Kataru
zdroj: FAČR autor: Jan Tauber

Týdenní pobyt v Kataru podle Jarolíma splnil očekávání. "Jsou to cenné zkušenosti. Hráli jsme proti účastníkovi mistrovství světa a víme, jak jsou Islanďané nepříjemným soupeřem, takže jsem rád, že jsme to zvládli. Katar byl zase jiný z hlediska pojetí hry. Hrají kombinačně odzadu, jsou tam vidět španělské tahy. Podrobněji si to ale ještě budu hodnotit," řekl trenér.

"Z obou utkání je třeba si vzít zkušenosti. Pro spoustu hráčů je novým poznatkem fakt, že je to trochu jiné než v české lize a je třeba se adaptovat. Jedinou kaňkou je asi to, že jsme zde nemohli být o dva, tři dny déle. Islanďané hrají až v úterý, takže mají delší dobu na to, aby se připravili. My hráli po třech dnech, což bylo náročné. Ale důležité bylo, že se s tím hráči vyrovnali. Někdo lépe, někdo hůř," zakončil Jarolím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy