Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Vyloučený Svěrkoš: Ani jsem se Hušbauera nedotkl

Ostrava - Měl být největším postrachem Sparty, nakonec se však z ostravského fotbalisty Václav Svěrkoš stal smutný hrdina dnešní dohrávky 7. kola nejvyšší soutěže, v níž Baník lídrovi tabulky podlehl 0:2. Svěrkoš se připletl k prvnímu inkasovanému gólu a těsně před poločasem byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen. "Moc jsem se na ten zápas těšil, nakonec jsem nedohrál ani poločas. Moc mě to mrzí, protože na hřišti bych klukům pomohl určitě více. To se asi všeobecně vědělo, takže to dopadlo, jak to dopadlo," prohlásil jízlivě Svěrkoš.

Rozčílený Václav Svěrkoš v duelu se Spartou
zdroj: ČTk

Jeho osud v dnešním večeru se začal rychle naplňovat. Už ve třetí minutě po souboji s Grajciarem přišel o míč a Sparta dala z rychlého protiútoku důležitý první gól. "I tahle ztráta mě mrzí, i když si myslím, že to na mě byl faul. Ale i pak, myslím, všichni cítili, že máme na to, abychom vyrovnali," řekl Svěrkoš.

Další osudové momenty přišly vzápětí. Svěrkoš se vyfauloval na bývalém spoluhráči Josefu Hušbauerovi, za dvě kolize v nic neřešícím prostoru poblíž středové čáry dostal dvě žluté karty. "V prvním případě kontakt byl, normálním pohybem jsem se o něho otřel ramenem a on spadl. Jestli to bylo na žlutou, tak ji měl dostat i Kweuke, který potom našemu Markovi udělal totéž," tvrdil Svěrkoš. "V té druhé situaci jsme jen proběhl kolem něj, vůbec nic nebylo. To bylo jasně vidět i v televizi," rozčiloval se ostravský útočník, který bude Baníku minimálně jedno utkání scházet.Sudí Jiří Jech byl ale jiného názoru. Svěrkošovo proběhnutí s vystrčeným loktem kolem Hušbauera ocenil druhou žlutou kartou a následným vyloučením. "Ptal jsem se ho (Hušbauera), proč to dělá, neřekl mi na to nic. Nevím, jestli mě pokyn padat a ležet," uvedl Svěrkoš. "Dneska jsme ale hráli jeden z nejlepších zápasů a je velká škoda, že to takovým způsobem bylo ovlivněno. I v desíti kluci makali a mohli vyrovnat, měli šance. Musím jim za to poděkovat," řekl Svěrkoš.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy