Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IPPON

Vyhlašujeme bojkot, oznámili fanoušci Baníku, kteří přerušili zápas

Ostrava – Spor mezi Baníkem a jeho fanoušky se dočkal dalšího pokračování. V generálce Ostravy s Myjavou zhruba dvě stovky příznivců slezského klubu vnikly na trávník a na pět minut ji přerušily. Jejich zástupce v krátkém projevu do megafonu oznámil, že za současných poměrů odmítají až do odvolání navštěvovat domácí zápasy.

Fanoušci Baníku
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

Pětiminutovým incidentem jen vygradoval dlouhodobý spor ostravských ultras se současným vedením klubu, kterému je vyčítáno netransparentní a nekompetentní vedení, nekoncepční kroky či nedůstojné zacházení s legendami.

"Do toho polopravdy a lži ve vztahu k fanouškům nebo zcela nesmyslné podmínky při zavádění adresného ticketingu. Jsme si vědomi dopadů, které naše rozhodnutí přinese, avšak v nastalé situaci nevidíme jiné, umírněné řešení," řekl mluvčí ostravských fanoušků.

Celý akt se obešel bez násilí a zápas po pauze pokračoval. Z vítězství se nakonec radovali domácí, kteří vyhráli 2:0.

Za poslední půlrok se jedná už o druhý bojkot domácích zápasů. Ten první následoval právě v reakci na zavedení adresného ticketingu a nadměrného vyžadování osobních identifikačních údajů. Kauzou se nyní zabývá i Úřad pro ochranu osobních údajů. Teprve po zmírnění podmínek při nákupu vstupenek se ultras do svého sektoru vrátili.

Baník Ostrava - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Branky: 9. Kukec, 49. Baroš.

Sestava Ostravy: Pavlenka - Štěpán (71. Sukup), Frydrych, Kouřil, Lučič - Mensah (51. Mišák), Foltýn - De Azevedo (71. Sivrič), Kukec, Holzer (83. Jirásek) - Baroš (83. Narh). Trenér: Frňka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy