TCL V Repre

Vydra ukončil pětiměsíční čekání na gól, Derby to ale k výhře nestačilo

Londýn - Český fotbalový reprezentant Matěj Vydra se poprvé od října zapsal mezi střelce v druhé anglické lize. Derby pomohl k domácí remíze 1:1 s Prestonem svou třetí trefou v sezoně.

Matěj Vydra (vpravo) se raduje z gólu
zdroj: Reuters autor: Carl Recine

Reprezentační útočník se v létě stal nejdražší posilou Derby v historii klubu, jenže zatím se mu střelecky příliš nedařilo. Po slibném rozjezdu čekal na gól pět měsíců.

Dočkal se až proti Prestonu, když v 50. minutě poslal Derby do vedení. Už se zdálo, že to jeho týmu přinese tři body, ale hosté ve čtvrté minutě nastavení vyrovnali.

Derby na desátém místě tabulky ztrácí deset bodů na příčky pro play-off o postup. Lépe je na tom Fulham, který s Tomášem Kalasem v obraně rovněž remizoval 1:1 s Leedsem, a na play-off ztrácí pět bodů.

Jiří Skalák po šesti zápasech naskočil do základní sestavy Brightonu a aktivním výkonem přispěl k výhře 2:0 na hřišti posledního Rotherhamu. Brighton na druhém místě drží šestibodový náskok před pronásledovateli.