Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Vydra léčí přetržený vaz, už se rozloučil s Burnley a říká: Nabídku jsem měl, ale nešla přijmout

Fotbalový reprezentant Matěj Vydra se na Instagramu rozloučil s Burnley, kde mu po minulé sezoně a sestupu do druhé anglické ligy vypršela smlouva. V klubu strávil český útočník poslední čtyři roky a jeho budoucnost je zatím nejasná. V dubnu si přetrhl zkřížený vaz v kolenu a bude ještě nějaký čas bez fotbalu. Třicetiletý útočník podle svých slov dostal od klubu jedinou nabídku na prodloužení kontraktu, kterou nemohl přijmout.

Matěj Vydra
zdroj: Reuters

Vydra přestoupil do Burnley před čtyřmi lety z Derby jako nejlepší kanonýr druhé ligy, ale u "Clarets" se střelecky trápil. Ofenzivní univerzál v 97 soutěžních utkáních vstřelil pouze 12 branek a neměl pevné místo v základní sestavě.

V uplynulém ročníku měl velké zdravotní problémy. V lednu podstoupil operaci tříselné kýly, v březnu si poranil loket a na konci dubna si zase přetrhl křížový vaz v koleně. V Premier League stihl 22 zápasů, v nichž zaznamenal dva góly a tři asistence. Momentálně se zotavuje po chirurgickém zákroku.

"Chtěl bych se rozloučit s úžasnými fanoušky, kteří mě podporovali během mého angažmá v Burnley. Jsem šťastný, že jsem mohl zažít rodinou atmosféru klubu, výborné spoluhráče a vynikající péči od doktoru a fyzioterapeutů, kteří mi pomohli se zraněním," napsal Vydra.

"Udělal jsem maximum, abych naplnil svůj potenciál, nebál jsem se riskovat zranění, i když mi končila smlouva. Takový proste jsem, chtěl jsem pomoci klubu za každou cenu," doplnil bývalý hráč Jihlavy, Ostravy, Udine či Watfordu.

Od Burnley, které v létě začal trénovat bývalý belgický reprezentant Vincent Kompany, necítil velký zájem. "Jednání s klubem byla minimální. Dostal jsem jednu nabídku, kterou jsem nemohl přijmout. Klubu i fanouškům přeju skvělou sezonu a hodně štěstí," prohlásil Vydra.

"Včera jsem byl za svým skvělým chirurgem Andym Wiliamsem, jenž byl hodně spokojený s mou rekonvalescencí. Jde to lépe, než se čekalo, a bylo mi řečeno, že se brzy vrátím na hřiště," dodal fotbalista s 46 reprezentačními zápasy a sedmi góly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články