Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Vydra dostane proti Švédsku šanci v základu. Každá minuta dobrá, říká

Praha - Útočník Matěj Vydra naposledy nastoupil v základní sestavě národního týmu předloni v září. Od přípravného utkání před startem kvalifikace mistrovství Evropy proti USA za reprezentaci pouze třikrát střídal. Nyní by měl v duelu proti Švédsku dostat šanci od začátku. Zápas bude poslední prověrkou před květnovou nominací na soustředění před ME ve Francii. Přímý přenos odvysílá v úterý od 20:20 ČT sport a náš web.

Matěj Vydra
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Posledních pár srazů jsem chyběl. Mám velkou motivaci, abych se ukázal. Konkurence i v útoku je veliká, budu se snažit, abych trenéra přesvědčil natolik, abych tu nominaci (na Euro) dostal," řekl Vydra před poslední zápasovou prověrkou před nominací na soustředění do Rakouska.

Matěj Vydra: "Každá minuta v nároďáku se počítá, ať už je to dvacet posledních minut, či dvacet na začátku. Každý hráč, když je v nominaci, tak chce hrát od začátku. Ale je jen jedenáct míst, kde můžeme hrát, a to je základní sestava."

Reprezentace se ve Švédsku pokusí vylepšit výsledky z přípravy, v níž pod trenérem Pavlem Vrbou vyhrála jen jeden z osmi zápasů. "Bude to pro nás dobrá zkouška. Pokud se to zvládne jak herně, tak výsledkově, bude to jak pro hráče, tak pro trenéra dobré v tom, že se něco povedlo. Ta atmosféra by před tím Eurem byla taková volnější. Ale zase se nesmí polevit natolik, aby se něco podcenilo," mínil útočník Readingu.

Je nám líto, video expirovalo.
Vydra: Každá minuta v nároďáku se počítá

Hlavní hvězdou švédského týmu bude Zlatan Ibrahimovic, který vynechal předchozí duel v Turecku, ale proti Čechům by měl nastoupit. "Zlatan je extratřída ve fotbale. Není úplně jednoduché ho odstrčit od balonu, je strašně silný, je jak hora. Sice je vysoký, ale technicky výborný. Pro mě to bude dobrá zkušenost vidět, jak útočník přemýšlí. Pro obránce to asi bude trošku složitější než pro mě," usmál se Vydra.

S Readingem, v němž hostuje z Watfordu, neprožívá ideální sezonu. "Nechci se vymlouvat, ale byl jsem třikrát zraněný. Začátek sezony byl pro mě těžký, podepsal jsem na pět let ve Watfordu a pak mě najednou odsunuli. Přišel jsem poslední přestupní den do Readingu, musel jsem poznávat spoluhráče, trenéra, prostředí. Po měsíci jsem se zranil, na měsíc a půl jsem vypadl s kolenem. Vrátil jsem se, nešlo to, psychika nebyla úplně ideální," řekl.

"Ale poslední dobou se daří na tréninku a obzvlášť v Anglickém poháru, kde jsem dal šest gólů a svůj premiérový hattrick. Sebevědomí se zvedlo, ale pořád to není jako v předešlých sezonách," připustil. Readingu se nedaří ani výsledkově a je až na sedmnáctém místě tabulky druhé anglické ligy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy