Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Vydra do kvalifikace kvůli zranění nezasáhne

Praha - Fotbalová reprezentace přišla o útočníka Matěje Vydru, kterého z kvalifikačních zápasů o postup na mistrovství světa s Arménií (6. září) a Itálií (10. září) vyřadilo zranění stehenního svalu. Trenér národního týmu Michal Bílek dnes uvedl, že za letní posilu West Bromwiche zatím žádného náhradníka povolávat nebude. Kmenového hráče Udine podle výsledků vyšetření čeká minimálně čtyřtýdenní pauza.

Matěj Vydra slaví branku proti Arménii
zdroj: AP Photo autor: Hrant Khachatryan

Jednadvacetiletý Vydra kvůli zranění střídal v úterním utkání anglického Ligového poháru s Newportem. "Asi ve 40. minutě zápasu jsme kopali roh, soupeř nám sebral míč a šel do rychlého brejku. Nebylo tam moc našich hráčů, tak jsem chtěl pomoci obráncům. Udělal jsem sprint od jejich branky k naší a píchlo mě v zadním stehenním svalu. Hned jsem věděl, že je zle," uvedl Vydra.

Bílek se na středeční nominační tiskové konferenci nechtěl bavit o tom, nakolik je stav mladého útočníka vážný, nakonec se ale v důležitých bojích musí obejít bez něho. Autor dvou branek v osmi reprezentačních zápasech chyběl už v květnovém kvalifikačním zápase s Itálií kvůli zranění kotníku. "Zadní stehenní sval je prý celý pochroumaný. Moc mě mrzí, že přijdu o nároďák a důležité zápasy v kvalifikaci. Je velká škoda, že jsem se zranil zrovna v tuhle dobu, ale nic s tím nenadělám. Budu klukům aspoň na dálku držet palce," řekl Vydra.

Ze zdravých útočníků po Bílkovi pro zápasy s Arménií a v Itálii zbývají David Lafata, Václav Kadlec, Libor Kozák a Michael Rabušic. Zdravotní problémy z dvojzápasu vyřadily i záložníka Tomáše Hübschmana, jehož stále trápí zánět rohovky. První zápas v Praze s Arménií nemůže kvůli žlutým kartám hrát ani další středopolař Vladimír Darida.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy