Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalová Liga mistrů: Novosibirsk - Karlovarsko

Všichni na mistrovství. Kandidát na předsedu FIFA Infantino chce na MS 40 týmů

Londýn - Jeden z kandidátů na nového předsedu Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino by chtěl v případě svého zvolení v budoucnu rozšířit počet týmů startujících na mistrovství světa ze současných 32 na 40. Infantino by rád navázal na nedávnou expanzi evropského šampionátu: v příštím roce bude ve Francii místo dosavadních 16 hrát 24 národních výběrů.

Gianni Infantino
zdroj: ČTK/ABACA

"Kvalifikací prošly i některé týmy, které na Euru nikdy nestartovaly, a naopak obvyklí účastníci závěrečných turnajů nepostoupili. To vytvořilo zcela novou dynamiku kvalifikace i nový entuziasmus," řekl Infantino. "Pokud myslíte vážně rozvoj fotbalu, musíte zapojit víc asociací v nejlepší globální fotbalové akci, kterou je mistrovství světa," doplnil současný generální sekretář UEFA, který se proslavil jako hlavní tvář losování evropských pohárů, kvalifikací a turnajů.

Infantino podal přihlášku do voleb jen několik hodin před uzávěrkou 26. října. Výkonný výbor UEFA mu vyjádřil plnou podporu ke kandidatuře v souvislosti se suspendací šéfa Evropské fotbalové unie a dřívějšího favorita na nového šéfa FIFA Michela Platiniho. Bývalému francouzskému reprezentantovi byla na začátku října na 90 dnů pozastavena funkce kvůli podezřelé platbě od dosluhujícího předsedy Mezinárodní fotbalové federace Seppa Blattera z roku 2011.

"Losovali jsme a z osudí vypadlo moje jméno," žertoval Infantino, který však svou roli prezidentského kandidáta bere vážně a není prý pouze Platiniho názorovým dvojníkem. "Pracoval jsem s Michelem Platinim posledních devět let. Pochopitelně na řadu věcí máme stejný pohled a názor, ale já kandiduju za sebe a budu mít vlastní nápady," upozornil pětačtyřicetiletý Infantino.

Švýcarský rodák s italskými kořeny také ujistil, že pokud bude zvolen do čela FIFA, neuvolní pozici Platinimu v případě jeho úspěšného odvolání proti suspendaci. Volba se uskuteční 26. února příštího roku. Vedle Infantina se o post šéfa světového fotbalu uchází dalších šest kandidátů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy