Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Vršovická radnice chce Bohemians 1905 v Ďolíčku

Praha - Radnice Prahy 10 se postavila proti stěhování fotbalového klubu Bohemians 1905 z Ďolíčku. Klubu, vlastníkovi pozemku a stadionu společnosti Bohemians Real radní zaslali výzvu, aby učinili vše pro zachování ligy na tradičním místě. "Naším záměrem je klub Bohemians 1905 zachovat v jeho současném působišti," uvedl zástupce starosty Bohumil Zoufalík (ODS).

Podle něj ale radnice nemá v současné době možnost, jak stěhování ovlivnit. Na otázku, zda vedení městské části neuvažuje o majetkovém vstupu do vršovického fotbalu, místostarosta odpověděl, že vedení městské části "neuzavírá žádné možnosti". "V červnu uvidíme, jak se situace vyvine," dodal.

Stadion v Ďolíčku z mnoha důvodů nevyhovuje kritériím fotbalového svazu. Potřebuje vyhřívaný trávník a za dva roky musí projít rekonstrukcí. "Na obě varianty jsou připraveny projekty," uvedl na klubovém webu ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl. Problémem je ale především v případě rekonstrukce rentabilita projektu. "Současný problém Bohemky to neřeší. Potřebujeme peníze na provoz a současní akcionáři již nejsou schopni a ochotni peníze do klubu dávat. Provoz stadionu v Ďolíčku nás přijde ročně přibližně na 12 milionů korun. První rozhovory se zástupci E-Side (vlastník stadionu v Edenu) a dalšími partnery stadionu naznačily, že by se tyto náklady měly o více než polovinu snížit," vysvětlil Přibyl.

Lukáš Přibyl, ředitel Bohemians 1905:

"V současné době probíhají jednání a předkládají se podmínky případného působení v Edenu. Až tyto podmínky budou kompletně na stole, což by mělo být během týdne, pak můžeme posuzovat smysluplnost tohoto kroku."

Odpůrci stěhování podezírají CTY Group, která má v Bohemians 1905 většinový podíl, že hlavním důvodem odchodu z Ďolíčku je snaha využít pozemky ke komerčním účelům. Usiluje prý proto o změnu územního plánu. Předseda dozorčí rady klubu Dariusz Jakubowicz to v minulém týdnu označil za fámy. Radní pro územní rozvoj Martin Langmajer serveru Euro.cz řekl, že v současné době může být v Ďolíčku pouze sportoviště. Případná změna územního plánu bude podle něj trvat nejméně rok, spíše však dva.

Pokud by došlo ke změně územního plánu, která by umožnila postavit multifunkční obchodní centrum včetně bytů, stoupla by cena pozemku Bohemians 1905 na 14 000 korun za metr čtvereční, tedy celkově na 111 milionů korun, uvedly dnešní Hospodářské noviny. To je prý asi o 63 milionů korun více, než kdyby se územní plán nezměnil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy