Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Vrbu k reprezentaci nyní nepustíme, zní z Plzně

Praha – Vedení Viktorie Plzeň naprosto vyloučilo možnost, že by v současné chvíli uvolnilo kouče Pavla Vrbu k české reprezentaci. Trenér Západočechů byl jedním z údajných hlavních kandidátů po Michalu Bílkovi, který skončil po úterní porážce 1:2 v Itálii, po níž národní tým ztratil reálnou naději na postup na světový šampionát v Brazílii.

Sport
zdroj: ČT4

"Viktoria Plzeň samozřejmě sleduje dění kolem české fotbalové reprezentace, nicméně jakékoliv úvahy o možném uvolnění Pavla Vrby k národnímu týmu jsou v tuto chvíli naprosto vyloučeny," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Západočeši počítají s tím, že Vrba v Plzni minimálně dokončí stávající smlouvu, která vyprší v červnu 2015. "Klub se v následujících dnech, týdnech a měsících plně soustředí na sportovní i organizační zvládnutí duelů Ligy mistrů i domácí ligy. Pavel Vrba je nedílnou součástí sportovního vedení klubu, v klubu má platnou smlouvu do června 2015," doplnil Šádek.

O Vrbovi se v souvislosti s národním týmem nemluví poprvé. O jeho možném angažování u reprezentace se spekulovalo už v březnu poté, co Češi pod Bílkovým vedením prohráli v kvalifikaci doma s Dánskem 0:3. Plzeň ale tehdy rezolutně odmítla zřejmě nejžádanějšího tuzemského kouče uvolnit stejně jako o rok dříve, kdy ho pro změnu chtěl k reprezentaci slovenský svaz.

Podle bookmakerů jsou po Vrbovi největšími kandidáty na post reprezentačního trenéra bývalý kouč Slavie Karel Jarolím a zkušený Zdeněk Zeman, který si udělal jméno dlouholetým působením v Itálii. Na oba dva vypsala sázková kancelář Fortuna kurz 5:1, na Vrbu 3:1 ještě předtím, než Plzeň oznámila, že ho neuvolní.

Dalšími adepty s kurzy 7:1 jsou bývalý reprezentační kouč Jozef Chovanec a někdejší svazový předseda Ivan Hašek, který před čtyřmi lety dočasně vedl národní tým v pěti zápasech. Následují trenér jednadvacítky Jakub Dovalil, liberecký kouč Jaroslav Šilhavý a jihlavský lodivod František Komňacký (všichni 10:1).

Situací okolo národního týmu by se měl v nejbližší době zabývat výkonný výbor, který plánuje mimořádně svolat předseda asociace Miroslav Pelta. Ve zbylých dvou zápasech kvalifikace mají mužstvo vést dosavadní asistenti, tedy Josef Pešice, nebo Tomáš Galásek. "Příští týden bude dost času vše řešit," řekl manažer reprezentace Vladimír Šmicer.

Šmicer neví, zda bude i dál manažerem

Sám Šmicer zvažuje své další působení u reprezentace. Minimálně na zbylé dva zápasy kvalifikace v říjnu ale nejspíš u mužstva zůstane. "Myslím, že jsem ve stejné situaci jako zbytek realizačního týmu. Naše smlouvy končí na konci roku a potom se rozhodne, co dál. Včetně mě. Momentálně musíme dohrát kvalifikaci jako zbytek realizačního týmu a pak se to bude odvíjet od toho, jaká bude situace ohledně nového trenéra. A jaké plány se mnou bude mít předseda (Miroslav Pelta)," řekl Šmicer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články