Následuje
Olympijský magazín

Vrba v Machačkale bez nejlepších hráčů. Klub je kvůli finančním problémům prodá

Moskva – Až se v březnu opět rozběhne ruská liga, kouč Anži Machačkala Pavel Vrba se v prvním zápase bude muset obejít bez několika současných opor týmu. Jedenáctý celek tabulky má finanční problémy a musí své nejlepší hráče prodat.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Z objektivních příčin, včetně těch finanční povahy, musí Anži provést úpravy ve všech oblastech. Proto stojíme před nevyhnutelným krokem prodat nejlepší hráče jiným klubům," stojí v prohlášení Machačkaly.

"Finanční a další těžkosti v současnosti zažívá nejen Anži, ale i řada dalších sportovních klubů, proto vás žádáme o pochopení těchto změn," vyzvalo vedení fanoušky.

Vrba je v klubu ruského miliardáře Sulejmana Kerimova od léta, kdy po neúspěchu na mistrovství Evropy ve Francii opustil český národní tým. Nedávno se v ruských médiích objevily spekulace, že by mohl v zimní pauze v Machačkale skončit.

Kerimov koupil Anži v roce 2011 a začal do klubu pumpovat obrovské peníze. Díky tomu přišli například Brazilec Roberto Carlos, Kamerunec Samuel Eto'o, Francouz Lassana Diarra či nizozemský trenér Guus Hiddink. Tým se brzy zařadil ke špičce ruské ligy a hrál evropské poháry, ale v roce 2013 kvůli finančním problémům svého majitele výrazně snížil rozpočet, přišel o největší hvězdy a v následující sezoně sestoupil. Mezi elitu se Machačkala vrátila hned po roce. Nyní ji dělí šest bodů od příček znamenajících účast v baráži.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy