Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Vrba pozmění v Turecku sestavu. Všichni hráči jsou fit

Istanbul - Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba v nadcházejícím utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Turecku pravděpodobně aspoň na jednom místě změní základní sestavu z vítězného zářijového duelu s Nizozemskem. Uzdravený záložník Lukáš Vácha je na páteční zápas stoprocentně připraven.

Trenér českého národního týmu Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Je pravda, že se říká, že vítězná sestava se nemění, ale pravděpodobně udělám nějakou změnu," řekl Vrba. Sestavu ale neprozradil. "Jako první se ji dozvědí hráči. Samozřejmě jsem rozhodnutý, jak by to mělo vypadat, ale je minimálně slušnost první to oznámit hráčům," doplnil Vrba.

Využít může i záložníka Lukáše Váchu, který vyléčil poraněnou nohu. "Je stoprocentně připraven na zítřejší utkání. Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku," dodal český trenér.

Turecko hraje podobně jako Nizozemci

Turecký tým postrádá několik zraněných opor včetně kapitána Emreho Belözoglua či útočníka Buraka Yilmaze, Vrba si ale nemyslí, že by kvůli tomu mělo být utkání snadnější. "Turecké mužstvo je poskládané ze třech top mužstev Galatasaraye, Fenerbahce a Besiktase plus doplněno hráči ze zahraničí. Nemyslím si, že když vypadnou čtyři pět hráčů, že to bude nějaký velký problém. Naopak to může být pro hráče obrovská výzva," mínil Vrba.

Proti Turecku očekává podobný zápas jako s Nizozemskem. "Hrají podobný způsob jako Holanďané, jsou velice dobře technicky vybavení, práce s balonem je úžasná. Pokud chceme uspět, musíme být dostatečně dobře organizovaní a využít každou příležitost do útočné fáze," řekl Vrba. "Považuji Turecko s Nizozemskem za největšího soupeře ve skupině," dodal.

Nemyslí si, že dvojzápas v Turecku a v pondělí v Kazachstánu je klíčem k postupu. "Ten existuje až tehdy, když máte tolik bodů, které vás posouvají dál. Možná dobrý vstup, dobrý začátek, ale klíč určitě ne," doplnil český trenér.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy