Následuje
Magazín českého snowboardingu

Vrba plánuje změny v sestavě a přiznává: Hrát proti FCSB na 0:0 by byla sebevražda

Plzeň – Po úvodní remíze na půdě bukurešťského FCSB by si v odvetě mohli dovolit kalkulovat a hrát na remízu 0:0. Kouč fotbalistů Plzně Pavel Vrba však o podobném scénáři nechce ani slyšet. I v odvetě 3. předkola Ligy mistrů plánuje hrát ofenzivně a přiznává, že oproti úvodnímu střetnutí udělá několik změn v sestavě. Přímý přenos utkání sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz ve středu od 20:05.

Kouč Plzně Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Šváb David

"Asi budeme vycházet z prvního výsledku, na druhou stranu nebudeme hrát jenom zezadu a nebudeme pouze bránit. Chci, abychom se snažili být ofenzivně aktivní, a doufám, že se nám bude dařit," řekl Vrba. "Určitě hrát na 0:0 je sebevražda," dodal kouč.

Nemyslí si, že by Plzeň díky úvodní remíze 2:2 byla blíž postupu než FCSB. "Už v Bukurešti jsem řekl, že vidím šance 50 na 50. Teď to nebudu měnit. Všichni moc dobře víme, že pohárové utkání není liga. Začínáme za stavu 2:2. Určitě jakákoliv nekoncentrace nebo nedisciplinovanost se nám může vymstít. Z tohoto pohledu si myslím, že to dvojutkání je neustále hodně otevřené," upozornil Vrba.

"Určitě se nebudeme bát hrát kombinačně a dopředu. V Bukurešti jsme ukázali nějakou tvář a z toho budeme vycházet," přidal bývalý trenér české reprezentace.

Věří, že Západočechům pomohou i zkušenosti z minulých náročných zápasů v Lize mistrů a Evropské lize. "Už nejsme Plzeň, která před sedmi osmi lety začínala v evropských pohárech a nikdo ani nevěděl, co nás čeká. Je obrovská výhoda, že máme za sebou asi šest let působení v evropských pohárech," konstatoval Vrba.

Dalším plusem pro Plzeň by podle něj mohla být podpora domácích fanoušků. "Vždycky tvrdím, že diváci jsou dvanáctým hráčem. Doufám, že zítra nám přijdou pomoct a budou opravdu dvanáctým hráčem pro nás," uvedl rodák z Přerova, který už Viktorii dovedl v letech 2011 a 2013 do skupiny LM.

Do plzeňské sestavy by se měl proti FCSB vrátit Lukáš Hejda, který v Bukurešti nehrál kvůli karetnímu trestu. Sedmadvacetiletý stoper v sobotním úvodním prvoligovém kole pomohl gólem k drtivé výhře 4:0 nad Duklou. "Je to posílení a myslím, že i v zápase s Duklou ukázal svou kvalitu. Z toho pohledu je to hráč, který nám může hodně pomoct," podotkl Vrba.

I ve třetím soutěžním utkání sezony zřejmě nasadí jinou základní sestavu. "Nějakým způsobem budeme některé hráče točit a zátěž nebude jenom na jedenácti dvanácti lidech. Určitě ta sestava nebude stejná jako s Duklou a myslím, že nebude ani stejná jako v Bukurešti," přiznal třiapadesátiletý trenér.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy