Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Vrba o Čechově absenci: Aspoň vyzkoušíme jiné alternativy

Praha - Zranění Petra Čecha ze zápasu s Atlétikem Madrid ovlivní i průběh přípravy českého reprezentačního týmu. Jeho trenér Pavel Vrba však Čechovo vykloubené rameno a absenci do konce sezony nebere jako fatální věc. Na postu brankáře totiž alespoň bude moci vyzkoušet jiné alternativy.

Pavel Vrba
zdroj: ČT24 autor: Jan Langer

"Petr mi potvrdil informace, které se objevily bezprostředně po utkání - tedy, že má problémy s ramenem. Momentálně podstupuje další podrobná vyšetření a po nich bude zřejmé, jakou léčbu podstoupí a jak dlouho bude trvat jeho rekonvalescence," uvedl Vrba.

Čech bude národnímu týmu chybět v přípravných zápasech v květnu ve Finsku a v červnu s Rakouskem, Vrba to ale jako zásadní komplikaci nevnímá. "Aspoň v přípravných zápasech budeme moci vyzkoušet jiné alternativy. Už dopředu bylo jasné, že bychom tak učinili v červnovém zápase proti Rakousku, v němž počítáme především s hráči z domácí soutěže, teď to tedy platí i pro květnové utkání ve Finsku. Příležitost tak dostanou další gólmani," uvedl Vrba.

Čech se v úterý v Madridu zranil na začátku utkání po rohovém kopu. Jednatřicetiletý gólman Chelsea sice vytáhl míč nad břevno, ale při dopadu se srazil s domácím Raúlem Garcíou a po osmnácti minutách ho nahradil veterán Mark Schwarzer. Kouč José Mourinho poté na tiskové konferenci bez bližších podrobností řekl, že pro Čecha skončila sezona.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy