Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vrba nechce se Spartou hrát jen na bod

Plzeň - Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba nepovažuje sobotní šlágr jara na hřišti pražské Sparty za rozhodující duel v boji o ligový titul. Západočeši sice mohou v případě výhry letenskému soupeři odskočit už na šest bodů, kouč Viktorie ale upozorňuje, že do konce soutěže bude stále zbývat ještě devět kol. Ani kapitán Pavel Horváth necítí z mužstva před sobotním šlágrem jara na hřišti pražské Sparty přemotivovanost.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Vrba by jakýkoliv bodový zisk na Spartě považoval za velké povzbuzení do dalších zápasů. Konec ligové sezony je však stále ještě daleko, a tak se nechce oddávat klamným představám o již se blížícím titulu. "Kdyby to bylo dvě kola před koncem, mohli bychom se bavit o tom, že je to klíčové utkání. Ale tím, že je to deset kol před koncem, je těch zápasů ještě strašně moc. Čekají nás třeba strašně těžká utkání v Jablonci a Olomouci," řekl Vrba na dnešní tiskové konferenci.

Plzni se na Letné poslední dobou daří, už třikrát za sebou tam v lize se Spartou neprohrála. Vrba věří, že jeho svěřenci předvedou svůj tradiční ofenzivní fotbal. "Věřím, že Spartě budeme rovnocenným soupeřem. Vždy chceme vyhrát, ať je to doma, nebo venku. Určitě nebudeme hrát jen na bod," uvedl Vrba. Ofenzivní hru očekává i od soupeře. "Oni ví, že pokud by nebyli aktivní, tak by se to domácím fanouškům nelíbilo," dodal. Zápas bude vyhecovaný i kvůli podzimnímu utkání, které Plzeň vyhrála gólem z penalty po nafilmovaném pádu Davida Limberského. Vrba se na očekávanou bouřlivou atmosféru těší.

Pavel Vrba:

"Když se nebudeme bavit o různých fámách, které se tady takovou dobu řešily, a budeme se bavit o fotbale, tak je pro český fotbal dobře, že se vytváří konkurence. Pokud před třemi, čtyřmi lety bylo nejdůležitější pražské derby, tak dneska jsme se do toho zamotali i my. Je to jen dobře a já bych byl rád, kdyby takových zápasů bylo víc."

Vítá, že duel má pískat zahraniční sudí. "Jsme zvyklí, že nám evropské poháry pískají zahraniční rozhodčí, a nezažili jsme, že by na ně byla kritika. Možná je dobře, že ať to dopadne jakkoliv, nebude se kritizovat rozhodčí, ale budou se hodnotit jen výkony hráčů," řekl kouč Viktorie.  

Je nám líto, video expirovalo.
Vyjádření Plzně ke spekulacím ohledně budoucnosti Pavla Vrby

Vrba se také musí vyrovnat s tím, že hned osm hráčů si v těchto dnech plní reprezentační povinnosti, a nemohli se tak připravovat s týmem. Podobně je na tom ale i Sparta. "Myslím, že pro oba dva kluby je to strašně komplikované. Na druhou stranu, když se jedná o taková mužstva, která jsou úspěšná, musíme s tím počítat a vyrovnat se s tím," řekl Vrba.

Reprezentanti se připojí zpět k týmu ve středu odpoledne, tři dny před sobotním duelem na Letné. Vrbu těší, že všichni jsou zatím zdraví. "Jak reprezentanti, tak hráči, co tady trénují, jsou v pořádku. Vyléčili jsme drobné šrámy, chřipky, nachlazení. K dispozici nebudou jen Štípek a Končal," prohlásil Vrba.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Horváth věří, že jsou Plzeňští na tlak zvyklí z evropských pohárů

Západočeši se snaží brát nadcházející duel jako každý jiný. "Úplně přehnaný zájem o ten zápas necítím. Bereme to jako jedno ze čtrnácti jarních kol, která odehrajeme. Samozřejmě je to Sparta, ale nic extra to není. V tuhle chvíli bychom to tak měli udržet, abychom byli v klidu," prohlásil sedmatřicetiletý záložník.

Nepochybuje o tom, že Plzeň se s atmosférou výjimečného zápasu dokáže vyrovnat. "Věřím, že jsme natolik zkušené mužstvo, že nás prostě nerozhodí ani zápas na Spartě, ani atmosféra na Spartě. Že se budeme soustředit jen na hru. Myslím, že to tak i bude," podotkl.

Západočeši jsou připraveni i na to, že sparťanské publikum bude některé hráče častovat nevybíravými pokřiky. Náročný zápas podle všeho čeká hlavně Limberského. "Těch oblíbených bude asi víc. Věřím, že se to nějak rozmělní. Limbu ani nikoho jiného nějaké pokřiky rozhodit nemůžou," řekl Horváth, který ve Spartě sám dříve působil.

Šlágr jara proti Spartě jako klíčový v souboji o titul ještě nebere. "Bude to důležitý zápas, nikoliv rozhodující. Samozřejmě můžeme Spartě odskočit nebo nás může dotáhnout, ale pořád bude ve hře do konce sezony spousta bodů. Doufám, že to takhle budeme brát," řekl Horváth. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy