Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Vrba je potěšen tažením Sparty v EL. Ať klidně dojdou až do finále, říká

Praha – Sparta v posledních týdnech v domácí soutěži, ale zejména v Evropské lize září, což se odrazilo i na nominaci Pavla Vrby pro přátelské střetnutí se Skotskem a Švédskem. Kouč národního týmu pozval hned šest hráčů z Letné a přiznává, že má z formy Pražanů v evropských pohárech radost. Netroufá si sice tipovat, zda mají i na nadcházejícího soupeře španělský Villarreal, ale přál by jim klidně postup až do finále.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Každý trenér má radost, když se klubům daří v evropských pohárech. I (předchůdce) Michal Bílek měl radost, když se dařilo Plzni a hrála v pohárech vysoko. I já mám radost, že se Spartě daří," řekl Vrba.

Letenští nejprve v úvodním vyřazovacím kole Evropské ligy přešli přes ruský Krasnodar a poté uspěli i proti Laziu Řím. "Sparta jak s Krasnodarem, tak s Římem odehrála velice dobrá utkání. Každý takový zápas posouvá hráče výš," podotkl Vrba.

"Každý normální český fanoušek musí mít radost, že se Spartě daří v pohárech. Samozřejmě na ligové úrovni to může být jinak, ale na mezinárodní scéně jsou určitě všichni normální fanoušci spokojeni, že Sparta postoupila a uvidíme další zajímavé dvojutkání," dodal kouč, který z letenského týmu povolal na nadcházející přípravné zápasy se Skotskem a ve Švédsku hned šest hráčů.

Nechce odhadovat, zda Sparta má na to, aby vyřadila i Villarreal. "Uvidíme po těch dvou utkáních. Nejsem tady od toho, abych hodnotil, jestli má na Villarreal, nebo ne. Samozřejmě Spartě přeji, pokud se jim bude dařit, ať klidně hrají až finále. Bude záležet na soupeřích a na tom, jestli si Sparta udrží formu," podotkl Vrba.

Radost mu před letním evropským šampionátem dělají v klubech i další hráči. "Jsem rád, že se daří Daridovi i jiným hráčům. Pokud někdo má úspěšnou sezonu v klubu, většinou se to přenáší i na národní mužstvo. Je dobře, že se na klubové úrovni ukázalo, že můžeme konkurovat velice silným mužstvům, to je určitě základ. Uvidíme, jestli to dokážeme přenést i do národního mužstva," uvedl Vrba.

Prvního letošního srazu před zápasy se Skotskem a Švédskem se po dlouhé zimní pauze nemohl dočkat. "Musím přiznat, že to pro mě nebylo moc příjemné období. Radši jsem s hráči na hřišti, trénujeme spolu, než jen komunikovat přes telefon. Jsem rád, že to období končí. Teď toho bude víc, poletí to hodně rychle. Za chvíli soustředění v Rakousku, pak Euro. Těším se," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy