Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalová Liga mistrů: Novosibirsk - Karlovarsko

Vrba: Hloupá, bolestivá porážka

Reykjavík - Pavel Vrba litoval po porážce s Islandem hrubých chyb, které podle něho stály český tým body. Zpětnou přihrávku Lukáše Váchy, která vedla k brance na 1:2, ohodnotil jako chybnou. Uvedl také, že hráči z tuzemské ligy mohou mít problémy s tempem mezinárodního fotbalu. Na vině je podle Vrby neúčast českých mužstev v evropských pohárech.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK/AP autor: Brynjar Gunnarsson

"Samozřejmě když se podíváte, jaké jsme dostali góly, je to hloupá porážka. Je to bolestivá prohra, ale závěrečný tlak Islandu byl takový, že se dvakrát prosadil, a to po našich dvou hrubých chybách. Po situacích, kdy se to dalo uhrát, bohužel se nám to nepovedlo. Výsledek jsme neudrželi, musíme se zamyslet, proč to tak bylo," řekl Vrba v Reykjavíku.

Český celek vedl od 55. minuty po brance Bořka Dočkala, ale za pět minut soupeř srovnal a čtvrt hodiny před koncem otočil stav. Přispěla k tomu i velmi nepovedená zpětná přihrávka Lukáše Váchy. "Pokud je situace řešitelná, hráči by měli hrát konstruktivně, ale někdy jsou momenty, kdy odkop to řeší. Ale na druhou stranu jsme zase v jiných situacích někdy mohli vyjet a místo toho jsme zbytečně odkopávali. Bavit se o té situaci je složité, ale obecně, když máte míč pod kontrolou a dostanete gól při ztrátě před vápnem, je to chyba," podotkl Vrba.

Hrubka stála reprezentaci důležité body už podruhé za sebou. V březnu proti Lotyšsku pro změnu špatně rozehrál standardní situaci Váchův spoluhráč ze Sparty Dočkal a soupeř po brejku skóroval. "Je to mezinárodní fotbal, musíme si uvědomit, že tempo hry je úplně jiné než v české lize. Pokud si to hráči neuvědomí, budou se dostávat pod tlak a chyby udělají. To už je o zkušenostech," prohlásil Vrba.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Island - Česko

Pavel Vrba: "Na mezinárodní scéně je těch zápasů tak málo, že pokud nebudou hrát naše mužstva evropské poháry, tak hráči pak chyby udělají. Protože si myslí, že mohou hrát v takovém tempu, jako hrají českou ligu."

V nasazení podle něj nebyl problém. "Otázka je, jestli to technicky někteří zvládli tak, jak bychom si představovali. Nechci hodnotit hráče, ale viděli jste, že někteří hráči Islandu hráli lépe na některých postech," řekl Vrba.

Před závěrečnými čtyřmi zápasy kvalifikace klesli Češi na druhé místo o dva body za Island a navíc se k nim na rozdíl tří bodů přiblížilo Nizozemsko. "Při nástupu do funkce jsem říkal, že chci postoupit do Francie. Máme třináct bodů. Komplikace to je, protože z posledních dvou utkání jsme uhráli jen bod, což není příjemné," řekl Vrba. Podle jeho názoru rozhodnou zářijové kvalifikační zápasy. "Když uhrajeme šest bodů, můžeme se dostat na první místo. Pokud neuhrajeme, bude to velká komplikace," dodal kouč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy