Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Vrba: Chceme hrát na jaře Evropskou ligu a uděláme pro to všechno

Zkušenost pomůže. Tomu věří trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba před úterním zápasem Ligy mistrů v Moskvě proti CSKA, v němž může Viktoria oživit šance na konečné třetí místo ve skupině. Viktoria má hodně hráčů se zkušenostmi z podobných utkání a Vrba věří, že tohle utkání je bude motivovat k mimořádnému výkonu. Průběh zápasů můžete sledovat v on-line reportáži v úterý od 18:55 na webu ctsport.cz.

Pavel Vrba
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Plzeň doma remizovala s CSKA 2:2 a po čtyřech kolech ztrácí na ruského rivala ve skupině G tři body. Šanci na třetí příčku, znamenající účast v jarní fázi Evropské ligy, tak dá českému celku vítězství nebo remíza 2:2 a vyšší. Viktoria při obou předchozích účastech v LM třetí pozici vybojovala.  

"Jak novináři často píšou, nemáme nejmladší mužstvo a máme spíš starší mužstvo. Ti zkušení hráči se dokážou připravit tak, jako by to pro ně byl poslední zápas, když to přeženu. Určitě je pro nás zkušenost z těchto zápasů strašně důležitá," řekl Vrba.

Hra Plzně byla tématem nového Fotbal fokus podcastu:

"Myslím, že starší hráči v těchto zápasech podávají mnohem lepší výkony než v zápasech, které nejsou tak motivačně vysoko," řekl bývalý trenér české reprezentace.  

Plzeň v zářijovém utkání s CSKA neudržela dvoubrankové poločasové vedení a o výhru přišla až v nastaveném čase gólem z penalty. "Ve druhém poločase v Plzni velice dobře kombinovali. My jsme bohužel neudrželi poslední standardní situaci v 93. minutě. Z mého pohledu je CSKA silné mužstvo. Ale my chceme samozřejmě na jaře hrát Evropskou ligu a uděláme všechno, abychom ten zápas zvládli," uvedl Vrba.  

Moskevský klub i jeho kouče Viktora Gončarenka hodně chválil. "Jdou teď cestou některých zkušených hráčů, ale mají hodně mladé mužstvo, které v poslední době pod tímto trenérem udělalo obrovský krok. I když jim začátek soutěže nevyšel, v poslední době mají formu a hrají velice dobře," upozornil Vrba.  

"Trenér CSKA má svou tvář x let. Od BATE Borisov přes spousty ruských klubů, kterými prošel. Myslím, že v CSKA ukazuje, že pracuje velice dobře. Mají jasně stanovená pravidla hry a hrají určitým způsobem," přidal čtyřiapadesátiletý kouč.  

Návrat do Ruska pro něj byl speciální, protože na podzim 2016 krátce trénoval Machačkalu. "Když přijedete do Ruska, tak si uvědomíte, jak se tady připravovali na mistrovství světa a že teď poslední dva roky dělali maximum pro to, aby fotbal v Rusku šel nahoru. Udělal se tu strašný kus práce. I tím, že je tu spoustu cizinců, tak ruskou ligu řadím hodně vysoko a myslím, že patří k nejlepším v Evropě," prohlásil Vrba.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy