Následuje
WPT Main Event

Vrba: Budu chtít využít předností jednotlivých hráčů

Praha – Pavel Vrba už má za sebou první trénink v roli hlavního kouče české reprezentace a zanedlouho se dočká i prvního utkání na lavičce. Sestavu pro středeční přípravný duel s Norskem zatím sice zveřenit trenér nechtěl, šanci by ale měli dostat všichni nominování hráči. "Potřebujeme uhrát dobrý výsledek. Věříme, že nás přijdou podpořit fanoušci, což pro nás bude zavazující, protože chceme, aby přišli zase příště," řekl Vrba. Přímý přenos utkání sledujte ve středu od 18:20 na ČT sport a našem webu.

Pavel Vrba
zdroj: ČT24 autor: Jan Langer

Složení základní sestavy nechtěl Vrba prozradit, naznačil však, že u hráčů se bude snažit využít jejich hlavních předností. "U Tomáše Rosického budu chtít maximálně využít jeho ofenzivy. Přednosti Tomáše Hübschmana zas každý mohl vidět při zápasech Šachtaru s Plzní. Kdyby hrál i v odvetě, měla by to Plzeň v přechodové fázi mnohem těžší," řekl Vrba. Plánuje ale dát prostor všem hráčům z nominace. "Určitě budeme chtít využít všechna střídání," potvrdil Vrba.

Reprezentační sraz je tentokrát velmi krátký. Hráči se sešli teprve v pondělí a ve středu je čeká první zápas. Za sebou už ale mají první trénink pod Pavlem Vrbou. "Já jsem si to užil, protože jsem už dva měsíce netrénoval. Doufám, že i hráči si to užili. A doufám, že některé věci, které jsme natrénovali, použijeme i ve středečním utkání," prozradil trenér.

"Nejsou to dorostenci, abych jim musel vše vysvětlovat"

Dva dny není mnoho, Vrba si však nepřipouští, že by nestihl své nové svěřence řádně připravit na blížící se utkání. "Samozřejmě bude ještě chvilku trvat, než se poznáme. Výběr je však složený z hráčů, kteří jsou na vysoké úrovni. O to je to snazší jim něco vysvětlit. Nejsou to žáci nebo dorostenci, abych jim musel vše detailně vysvětlovat," doplnil.

Materiály o soupeři navíc hráčům rozeslal už s předstihem, aby přijeli připravení a ušetřil se čas. "Dnes to mohli zužitkovat, když jsme měli rozbor soupeře. Říkali mi, že to všichni viděli. Pokud se dobře dívali, a pokud dobře trénovali, tak asi ví, co bych chtěl. Ve středu se ukáže, jak to bylo úspěšné," řekl Vrba.

Záznam z tiskové konference Pavla Vrby (začíná v čase 33:00):

Zatím také není jasné, jestli při zápase bude na lavičce i konzultant a bývalý kouč národního týmu Karel Brückner. "Pan Brückner se zapojil velice aktivně. Má trefné poznámky, které já ke své práci potřebuji. Zda bude na lavičce, nechám na něm. Problém s tím mít nebudu. A také mu nebudu bránit, když se bude chtít na zápas dívat z výšky," doplnil Vrba.

Od lednového nástupu do funkce má za sebou dva velmi náročné měsíce, už však plánuje další program po Norsku. "Teď se více zaměřím na českou ligu. Třeba v neděli mě čeká velice zajímavé utkání v Praze," poukázal na šlágr 19. kola mezi Spartou a Plzní. "Čeká mě však třeba i návštěva utkání Ligy mistrů mezi Bayernem a Arsenalem," dodal.

Högmo: Češi budou hodně motivovaní

Trenér norské fotbalové reprezentace Per-Mathias Högmo se před středečním přípravným utkáním s českým týmem těší na souboj s Pavlem Vrbou, který ho upoutal v evropských pohárech na lavičce Plzně. "Doufám, že z toho (Vrba) nebude příliš nervózní," usmál se Högmo. "Sledoval jsem ho, když trénoval Viktorii Plzeň a v pohárech s ní předváděl dobré
výkony," řekl Högmo.

"Víme o změnách v českém realizačním týmu. Bude to pro nás velmi složité, protože
Češi budou hodně motivovaní. Budou chtít novému trenérovi ukázat, že je čeká zářná budoucnost," doplnil čtyřiapadesátiletý trenér.

Zdroj
ČTK, FAČR, ČT sport

Hlavní zprávy