Dohráno

Votíková chybovala a fotbalistky PSG prohrály první semifinále Ligy mistryň

Fotbalistky Paris St. Germain padly v prvním semifinále Ligy mistryň s Lyonem 2:3. Zápas nevyšel brankářce PSG Barboře Votíkové, která po chybách třikrát inkasovala.

Barbora Votíková
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Celek z hlavního města šel do vedení v šesté minutě, Lyon ale o čtvrt hodiny později vyrovnal. Votíková neudržela prudký pokus Malardové a následně ji při dorážce faulovala. Z nařízené penalty skórovala Renardová, která se stala první hráčkou, jež nastoupila ke 100. zápasu v soutěži.

Po půl hodině hry využily hráčky Lyonu špatného odkopu Votíkové k rychlému protiútoku a po střele Macariové propadl české reprezentační gólmance míč pod tělem.

Na začátku druhé půle Votíková minula po nedorozumění s obránkyní Dudekovou míč při odkopu a dobíhající Macariová se prosadila podruhé. Dudeková korigovala v 58. minutě konečný z výsledek z penalty.

Votíková v závěru částečně nepovedený výkon napravila, když vychytala v šesté minutě nastaveného času příležitost držitelky Zlatého míče Hegerbergové.

Ve druhém duelu již v pátek obhájkyně prvenství z Barcelony deklasovaly Wolfsburg 5:1.