Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Volešák ze Slovácka dostal pokutu za simulování proti Bohemians

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky potrestala záložníka Slovácka Ladislava Volešáka pokutou 30 tisíc korun za simulování v utkání s Bohemians 1905. Rovněž udělila pokuty Ostravě a Slovácku za nedostatečnou pořadatelskou službu. Ze stejného důvodu zahájila řízení se Spartou.

Sporný moment z utkání Gambrinus ligy
zdroj: ČT24

Volešák se provinil v duelu s Bohemians 1905, kdy přihrál faul Jiřího Kaufmana a pro Slovácko tak získal výhodu pokutového kopu a vyrovnání na 1:1. Slovácko poté vyhrálo 3:2.

"Hráč nasimuloval podle názoru komise rozhodčích pokutový kop. Disciplinární komise zhlédla dvě videa a také fotografie a jednomyslně se shodla na tom, že došlo k přifilmování pádu. Jde o podobný případ jako u hráče Jablonce Lafaty na podzim nebo nedávno u plzeňského Pilaře. I výše pokuty tomu odpovídá," uvedl předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Pokutu 30 tisíc korun dostal také ostravský klub, jehož pořadatelská služba při utkání s Českými Budějovicemi nezabránila fanouškům v tom, aby vhazovali předměty na hrací plochu. Na trávník přilétla plastová sedačka a trenér Budějovic František Cipro byl zasažen kelímkem s tekutinou.

Je nám líto, video expirovalo.
Volešákova simulace

Poloviční pokutu dostalo Slovácko rovněž za nedostatečnou pořadatelskou službu, kvůli čemuž muselo být utkání s Bohemians 1905 na dvě minuty přerušeno.

Na příštím zasedání komise se bude z nedostatečné pořadatelské služby zpovídat také Sparta, při jejímž duelu s Baníkem Ostrava bylo použito značné množství nedovolené pyrotechniky. Jeden z fanoušků dokonce hodil dělbuch pod nohy sparťanského záložníka Ladislava Krejčího.

Komise dnes rovněž udělila dvouzápasový nepodmíněný trest útočníkovi Bohemians 1905 Martinu Nešporovi za vyloučení v utkání s Hradcem Králové.

Kvůli čtyřem žlutým kartám mají stop na jedno utkání Filip Rýdel z Českých Budějovic, žižkovští hráči Jiří Valenta a Daniel Bartl, mladoboleslavský Marek Kulič a ostravští hráči Pavol Poliaček a Ondřej Cverna.

Ve druhé lize si za vyloučení dvakrát nezahraje Dzimitry Liancevič z Bohemians Praha a jedno utkání vynechají Petr Kunášek z Čáslavi a Tomáš Jursa z Karviné. Čtyři žluté karty nasbírali Roman Polom (Sparta Praha B), Milan Zachariáš (Ústí nad Labem) a Petr Lisický (Třinec). Osm žlutých a automatický zákaz na dva duely má Vít Vrtělka ze Sokolova.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy