Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Vlastní gól v prodloužení poslal Senegal do finále afrického mistrovství, hrát bude s Alžírskem

Neproměněná penalta na každé straně a vlastní branka soupeře ve 100. minutě. Vítězství Senegalu nad Tuniskem poměrem 1:0 se zrodilo poměrně kuriózním způsobem. Senegalci si tak zahrají finále Poháru afrických národů, v němž vyzvou Alžírsko. To porazilo Nigérii 2:1, rozhodující branku vstřelil Rijád Mahriz v páté nastavené minutě.

Tuniský Mohamed Drager se skluzem pokouší zastavit Idrissu Gueyeho ze Senegalu
zdroj: ČTK/ABACA

První penaltu zahrávalo v 75. minutě Tunisko, jenže Sasí ji kopl mizerně. Krátce poté dostal tutéž výhodu Senegal, ale ani Saivet nedokázal soupeřova brankáře překonat. Rozhodla tak až situace z desáté minuty prodloužení, kdy tuniský brankář Hasan nechytil Saivetův centr z přímého kopu a míč se od hlavy jeho spoluhráče Bronna odrazil do sítě.

V druhém káhirském semifinále mělo převahu Alžírsko, ale Búnidža několikrát před nigerijskou brankou neuspěl. Skóre se změnilo až ve 40. minutě, kdy Troost-Ekong poslal do vlastní sítě přizvednutý Mahrizův centr.

Nigérie vyrovnala z penalty, kterou proměnil Ighalo. V nastavení ji nejprve při Binnásirově střele zachránilo břevno, ale na Mahrizovu ránu z přímého kopu pak už brankář Akpeyi nestačil.

Výsledky mistrovství Afriky ve fotbale

Senegal - Tunisko 1:0 po prodl.

Branka: 100. vlastní Bronn.

Alžírsko - Nigérie 2:1 (1:0)

Branky: 40. vlastní Troost-Ekong, 90.+5 Mahriz - 72. Ighalo z pen. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy