Následuje
MS 2020 Itálie

Vinš: Pokud budu předseda, nechci spolupracovat s Kubíčkem

Praha - Kandidát na předsedu fotbalového svazu Luděk Vinš v případě vítězství nad Ivanem Haškem na volební valné hromadě 27. června by nerad ve výkonném výboru spolupracoval s dlouholetým svazovým místopředsedou a kritikem současného vedení Jiřím Kubíčkem. Vinš to oznámil dnes, kdy představil "svůj" tým, který by rád viděl ve třináctičlenném výkonném výboru. Přestože je složení výkonného výboru plně v kompetenci delegátů valné hromady a nový předseda svazu bude mít na jeho složení minimální vliv, Kubíčkovo jméno ve Vinšově "ideální" sestavě chybí.

"V žádném případě bych nechtěl spolupracovat s panem Kubíčkem, který má sice zkušenosti, ale českému fotbalu de facto škodí. Podle mého názoru má velký díl viny na momentálních rozporech a nejednotnosti fotbalového hnutí," uvedl Vinš v tiskové zprávě. 

Kubíček se ve volbách znovu hodlá ucházet o křeslo místopředsedy svazu za Moravu. "Některé jeho praktiky, jako například tajné nahrávky a jejich následné úpravy a zveřejňování, nemají s rehabilitací důvěryhodnosti nic společného," uvedl Vinš, který je spolu s Haškem jediným kandidátem na předsednický post. Šéf Viktorie Žižkov je také považován v tomto souboji za outsidera.Přesto Vinš v předstihu oznámil, s jakými lidmi by ve fotbalové vládě rád spolupracoval. "Pokud bych byl zvolen předsedou svazu, požádal bych valnou hromadu o podporu těchto lidí, o kterých si myslím, že by měli být ve výkonném výboru bez ohledu na to, jak se bude jmenovat nový předseda," dodal Vinš. 

Hašek zatím jména konkrétních spolupracovníků neodhalil. Naznačil ale, že by po svém boku rád měl v nejvyšších funkcích bývalé fotbalisty Karla Poborského či Luboše Kubíka. Stejně jako Vinš by ve výkonném výboru chtěl vidět spolumajitele plzeňského klubu Miroslava Kříže.

Vinšova představa složení výkonného výboru

místopředseda za Čechy: Václav Chvála,
místopředseda za Moravu: Zdeněk Zlámal, 
místopředseda za ligu: Jaroslav Vacek, 
řídící komise za Čechy: Václav Hadraba, 
řídící komise za Moravu: Vladimír Dostál, 
výkonný výbor za Čechy: Milan Haškovec, Václav Severín, 
výkonný výbor za Moravu: Pavel Blaha, Tomáš Trucha, 
výkonný výbor za ligu: Miroslav Kříž, Dušan Svoboda, Radek Bělák

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy