Následuje
FIS magazín SP

Viktoria Plzeň oslavila sto let, gratuloval jí i odchovanec Nedvěd

Plzeň – Hodinu po dnešním poledni začaly v areálu Štruncáky, který přímo sousedí s fotbalovým stadionem, oslavy ke stému výročí existence Viktorie. Hlavním bodem programu pak na rekonstruovaném stadionu bylo utkání staré gardy Viktorie s týmem internacionálů ČR, které skončilo 4:2 pro bývalé reprezentanty. V jejich řadách nastoupili například Pavel Kuka, František Straka, Vladimír Šmicer nebo nejslavnější plzeňský odchovanec Pavel Nedvěd.

Viktoria Plzeň slaví sto let
zdroj: ČT24

Od záčátku programu proudily do areálu davy lidí. O zábavu během celého programu bylo dobře postaráno. V areálu vyrostlo G-city, tedy Gambrinus městečko, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet řadu sportovních dovedností. Nechybělo ani bohaté občerstvení a celý program měl i hudební doprovod. O ten se v první části odpoledne starala skupina Kroky Michala Davida, ve druhé pak Extra Band revival.

Fotbal však při odpoledni nemohl chybět. A také že nechyběl. Na nekonturovaném stadionu, který už pomalu dostává finální tvář, se spolu utkala Stará garda Viktorie Plzeň a tým Internacionálů ČR. V zápase se tak objevil i neslavnější odchovanec klubu Pavel Nedvěd a chválou nešetřil. "Klub odvedl velké kvantum práce a zaslouženě sklízí úspěchy. Nezbývá než popřát mnoho vítězství také do dalších let," řekl držitel Zlatého míče, o jehož podpis byl na závěrečné autogramiádě největší zájem.

Právě Nedvěd byl autorem dvou branek týmu internacionálů, další góly vítězů pak přidali Šmicer a Josef Němec. O poločasové pauze proběhl křest publikace s názvem Stoletá cesta k titulu. Ten si vzal tradičním šampaňským na starost rovněž Nedvěd, který následně nechyběl ani při předání šeku Fakultní nemocnici v Plzni. Každý z bezmála patnácti stovek diváků přispěl padesátikorunou, Viktoria pak částku dorovnala na kulatých sto tisíc.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy