Následuje
Hory horem pádem

Víc než Slavii jsem před losem chtěl Rennes, přiznal Čech

Petru Čechovi se splnil sen. Na závěr kariéry se vrátí do francouzského Rennes, kde s Chelsea odehraje další kolo Evropské ligy. Čech věří, že zvládne souboj s gólmanem francouzského klubu Tomášem Koubkem a s "kanonýry" bude pokračovat v cestě do finále a za vysněným triumfem v soutěži.

Petr Čech
zdroj: REUTERS autor: Carl Recine

"Než se začalo losovat, měl jsem dvě přání. Rennes byla priorita. Abych se v poslední sezoně mohl vrátit tam, kde to všechno začalo. Aspoň z pohledu zahraničního působení. Druhé přání byla Slavia. Bylo by krásné ukázat se na závěr kariéry v Praze," řekl Čech.

Od fanoušků Rennes hned dostal řadu vzkazů: "Vítej doma". "Vracet se do Rennes ve chvíli, kdy končím kariéru, je hodně symbolické. Známí už mi psali a těší se. Já taky," doplnil šestatřicetiletý gólman, který v Arsenalu chytá v této sezoně v pohárech, zatímco v Premier League dostává přednost Bernd Leno.

Nemá strach, že v Rennes, odkud v roce 2004 přestoupil do Chelsea, bude při zápase nějak zvlášť nervózní či roztěkaný. "To si nemyslím, pojedu za prací, ne za zábavou. Daleko zvláštnější to bylo před šesti lety na Spartě, to byla osobní záležitost. Doma, na Letné, celá rodina na stadionu. Já byl jednička národního týmu, vítěz Ligy mistrů. Bylo to divné," řekl.

Koubek ve Francii navazuje na jeho stopu. "Je úsměvné, že v Evropské lize chytají čtyři gólmani z Česka a v osmifinále dva vypadnou. Tomáš Vaclík proti Slavii a já proti Tomášovi. Vždyť my máme i stejného agenta, a když chtěli Tomáše koupit do Rennes, tak jsem ho vřele doporučil. Teď ho budu chtít vyřadit. Věřím, že postoupíme a budeme dál hrát o trofej," míní.

Právě ziskem trofeje v Evropské lize by se chtěl rozloučit s kariérou. "To je můj poslední sen. Abych v Baku chytal finále a domů si odvezl titul z Evropské ligy. Upínám se k tomu," uvedl Čech, který věří, že by se mohl potkat i se Slavií. "Favoritem nebudou, ale to nebyli ani proti Genku. Já bych Slavii určitě neodepisoval, protože má hodně zajímavý tým," dodal Čech.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy