Následuje
MS 2020 Itálie

Venezuela porazila Ekvádor a chce vyhrát skupinu

Salta (Argentina) - Fotbalisté Venezuely porazili na mistrovství Jižní Ameriky 1:0 Ekvádor. Jediná vstřelená branka jim po dvou zápasech stačí na vedení ve skupině B, protože Brazílie a Paraguay mají na kontě po dvou remízách. Venezuela, která se jako jediná jihoamerická země ještě nikdy neprobojovala na mistrovství světa, ubránila v úvodním zápase skupiny s pětinásobnými mistry světa Brazilci cennou remízu 0:0. A v úspěšném vystoupení pokračuje díky brance Césara Gonzáleze v Argentině i dál.

"Jsme moc šťastní a Venezuela s námi, chceme to vítězství věnovat celé zemi. Máme velice těžkou skupinu, ale teď už pomýšlíme jen na to, že ji vyhrajeme," uvedl osmadvacetiletý střelec zápasu pro domácí deník El Universal.

Venezuela už do zápasu vstupovala s vědomím, že favorité skupiny Brazilci znovu remizovali. Proti Paraguayi ztratili vedení 1:0 a nerozhodný výsledek 2:2 vybojovali až díky brance Freda z poslední minuty.

"Prohra by pro nás byla velice krutá, Paraguayci toho nepředvedli tolik, aby nás porazili. Příště bude hrát náš tým lépe," komentoval ztrátu Brazílie její trenér Mano Menezes. Venezuelu čeká na závěr skupiny duel s Paraguayí. Trápící se Brazilci vyzvou Ekvádor.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy