Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Jeden den

Velké obavy o rekordní posilu Cardiffu. Sala byl na palubě zmizelého letadla

Nejčernější obavy se začínají naplňovat. Na palubě malého letadla, které zmizelo nad Lamanšským průlivem, byl i argentinský fotbalista Emiliano Sala, který v sobotu přestoupil z Nantes do Cardiffu. Záchranáři už neočekávají, že najdou živé.

Emiliano Sala
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Romain PERROCHEAU

Osmadvacetiletý útočník Sala přestoupil v sobotu právě z Nantes do Cardiffu za 15 milionů liber (436 milionů korun), což je nejvyšší přestupová částka v historii tohoto velšského klubu hrajícího Premier League. Do Nantes se vrátil, aby se v klubu rozloučil se spoluhráči.

Osobní letadlo Piper Malibu s dvěma pasažéry na palubě zmizelo v pondělí večer poblíž ostrova Guernsey, jednoho z Normanských ostrovů nedaleko francouzského pobřeží. Po stroji začali pátrat záchranáři z obou stran kanálu, v noci ale museli akci kvůli silnému větru a nebezpečným podmínkám na moři přerušit.

Dnes ráno obnovené pátrání stále žádnou stopu nepřineslo. "Po takové době, vzhledem k chladnému počasí a velice studené vodě, už neočekávám, že to mohl někdo přežít," řekl šéf vzdušné pátrací jednotky Normanských ostrovů John Fitzgerald. "Myslím, že pobřežní stráž je na tom podobně. A stále nevíme, jak (letadlo) zmizelo," dodal.

Vedení Cardiffu bylo zprávou šokováno a klub dnes zrušil plánovaný trénink. "Očekávali jsme, že Emiliano včera v noci přiletí do Cardiffu, a dnešek měl být jeho prvním dnem v novém týmu," uvedl výkonný ředitel klubu Ken Choo. Sala hrál za Nantes od roku 2015 a na podzim vstřelil 12 z jeho 26 branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy