Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK UP Olomouc - Grupa Azoty Chemik Police

Velké bezpečnostní riziko. Finále Poháru osvoboditelů bylo po útoku na autobus Bocy odloženo

Odveta finále Poháru osvoboditelů mezi argentinskými rivaly z Buenos Aires byla odložena na neděli poté, co autobus s fotbalisty Bocy Juniors napadli fanoušci River Plate. Několik hráčů Bocy bylo zraněno a po útoku slzným plynem zvracelo. Nad zápasem však visí otazník, neboť úřady kvůli porušení bezpečnostních předpisů uzavřely stadion Monumental v Buenos Aires.

Utkání Boca Juniors - River Plate
zdroj: REUTERS autor: Nacho Doce

První finále skončilo před dvěma týdny remízou 2:2 a odveta na stadionu Monumental měla nabídnout strhující podívanou o prestižní trofej. Jenže při příjezdu hostujícího týmu na stadion napadli fanoušci River Plate autobus kameny, které rozbily okna. Po zásahu policie se slzný plyn dostal dovnitř.

Představitelé klubu Boca Juniors řekli, že zraněno bylo šest hráčů a dva určitě nebudou moci v odvetě nastoupit. Kapitán Pablo Pérez je v nemocnici s řeznými ranami a údajně má sklo v oku, bez újmy nevyvázl ani hvězdný útočník Carlos Tévez.

"V takových podmínkách se hrát nedá," uvedl šéf jihoamerické fotbalového konfederace Alejandro Domínguez. CONMEBOL původně vydal prohlášení, v němž uvedl, že jeho lékaři zjistili u několika hráčů Bocy pouze povrchová zranění. Poranění očí prý nebylo možné ověřit. Podle nich mohli fotbalisté v sobotu hrát.

Domínguez s tím však nesouhlasil. "Tohle je fotbal, ne válka. Ani jeden z týmů nechtěl hrát, protože takový zápas by nebyl normální. Kluby se dohodly. Oba chtěly, aby bylo utkání odloženo," uvedl. "Nejsme v takovém stavu, abychom mohli hrát. Oni nás k tomu nutí," řekl před odložením zápasu Tévez.

Boca proto požádala o odložení zápasu na neděli. Na stadion budou moci jen fanoušci River Plate a očekává se jich 66 tisíc, hosté mají z bezpečnostních důvodů zákaz. Toto pravidlo mezi odvěkými soupeři platí už od roku 2013.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy