Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Valachy Man

Velká šance pro nováčky. V náhradní nominaci na Skotsko jsou čtyři hráči Baníku, hrát budou i slávisté

V nominaci reprezentace na pondělní druhý duel Ligy národů se Skotskem bude čtveřice z Baníku Ostrava Adam Jánoš, Daniel Holzer, Roman Potočný a Jan Juroška. V týmu, který se nově narychlo tvoří kvůli výskytu koronaviru v původním reprezentačním výběru, by měli být i čtyři hráči z pražské Slavie.

Rozcvička českých fotbalistů
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Mělo by jít o útočníka Stanislava Tecla, záložníka Tomáše Malinského, defenzivního univerzála Tomáše Holeše a obránce Ondřeje Karafiáta.

"Musím říct, že se na ten tým statečných fakt těším. A budu jim strašně držet palce. Hodně štěstí, kluci," uvedl na Twitteru člen vedení Slavie Tomáš Syrovátka k fotce se zmíněnou čtveřicí s rouškami patrně na odpočívadle cestou do Olomouce.

Narychlo zformovaný tým by měl být složený z hráčů české ligy a mohl by být doplněný o některé talenty z mládežnických reprezentací.

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace nakonec proti Skotsku nastoupí

Své zástupce by v něm měly vedle Ostravy a Slavie mít také domácí Olomouc či Liberec. Hráči z nařízení UEFA ještě musejí před zápasem stejně jako před všemi reprezentačními duely absolvovat test na koronavirus.

Fotbalová asociace ČR (FAČR) narychlo skládá nové mužstvo kvůli dvěma pozitivním případům v původním výběru, který v pátek vstoupil do druhého ročníku Ligy národů výhrou 3:1 na Slovensku.

Testy odhalily koronavirus u dvou členů realizačního týmu, a přestože všichni hráči měli i kontrolní odběry negativní, hygiena rozhodla o rozpuštění srazu kvůli obavám z dalšího šíření nemoci.

Mužstvo bude muset mít i jiného trenéra. Do izolace s původním výběrem zamířil celý realizačním tým včetně hlavního kouče reprezentace Jaroslava Šilhavého.

Nominace české reprezentace pro utkání se Skotskem:

brankáři: Filip Nguyen (Liberec), Aleš Mandous (Olomouc)

obránci: Jan Juroška (Ostrava), Roman Hubník (Olomouc), Ondřej Karafiát (Slavia), Václav Jemelka (Olomouc), Daniel Holzer (Ostrava)

záložníci: Adam Jánoš (Ostrava), Radim Breite (Olomouc), Tomáš Holeš (Slavia), Tomáš Malinský (Slavia), Lukáš Budínský (Mladá Boleslav), Jakub Pešek (Liberec)

útočníci: Slanislav Tecl (Slavia), Roman Potočný (Ostrava)

Zdroj
ČTK, ČT sport, iSport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články