Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Gruzie

Velká Británie se hlásí o fotbalové MS 2030

Velká Británie má zájem hostit v roce 2030 mistrovství světa ve fotbale. V rozhovoru pro deník The Sun to prohlásil premiér Boris Johnson, který také dodal, že pokud bude potřeba, je země připravena hostit víc zápasů letošního evropského šampionátu.

Stadion Wembley v Londýně
zdroj: ČTK/PA/ autor: Adam Davy

Mistrovství světa se ve Velké Británii uskutečnilo jen v roce 1966, kdy Anglie získala titul. "Myslím, že přišel ten správný čas přivést fotbal domů. Bude to nádhera," řekl Johnson deníku, podle kterého ministr financí Rishi Sunak na podporu kandidatury vyčlení 2,8 milionu liber (téměř 85 milionů korun).

Johnson také nabídl, že pokud by bylo kvůli koronavirové situaci potřeba, je Velká Británie, která plánuje do konce června zrušit všechna opatření, připravena hostit víc zápasů mistrovství Evropy. Šampionát se měl loni poprvé v historii uskutečnit ve dvanácti zemích, kvůli pandemii nákazy covid-19 byl však odložen.

Mezi hostitelskými městy jsou Glasgow a Londýn, kde se budou hrát zápasy základních skupin, osmifinále, semifinále a finále. Definitivní rozhodnutí o hostitelských městech pro Euro by měla UEFA učinit na začátku dubna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy