Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Vedení Slavie stále nerozhodlo o osudu Petrouše

Praha - Představenstvo fotbalové Slavie stále nerozhodlo o osudu realizačního týmu v čele s trenérem Michalem Petroušem, který je v ohrožení po nedělní vysoké ligové porážce 0:4 v Jablonci. Vedení Pražanů o současné situaci v klubu jedná od pondělního dopoledne, stále ale žádný verdikt nevyneslo. Jasněji má být ve středu. "Vzhledem k tomu, že v pátek hrajeme důležitý ligový zápas s Duklou Praha, chceme dělat promyšlené kroky," řekl tiskový mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Trenér Michal Petrouš
zdroj: ČTK autor: Fiala Břetislav

Stále pravděpodobnější tak začíná být varianta, že kouč Petrouš nakonec u mužstva zůstane. V zákulisí se přitom spekulovalo, že nový majitel klubu Aleš Řebíček už jednal s některými možnými nástupci Petrouše, mimo jiné s Dušanem Uhrinem mladším. Klub ale žádné kontakty s případnými adepty na nového kouče nepotvrdil.

Slávističtí trenéři se dostali pod tlak po ostudné porážce 0:3 v domácím poháru od divizního Převýšova. Představenstvo avizovalo, že pokud Pražané nebudou v ligovém utkání v Jablonci bodovat, dojde ke změnám v realizačním týmu. Je možné, že vedení ale bude nakonec současnou situaci řešit spíše hráčskými změnami. "Nedá se vyloučit posílení kádru," dodal Zlámal.

Již dříve byli údajně v hledáčku Slavie útočníci Zdeněk Ondrášek z Českých Budějovic a liberecký Jan Blažek, spekuluje se také o zájmu Pražanů o plzeňského záložníka Martina Filla, který byl po posledním ligovém utkání v Olomouci přeřazen do rezervy Viktorie.

Slávistům zatím nová sezona nevychází. Před startem ligového ročníku sice zažehnali existenční ekonomické problémy, ale přestalo se jim dařit na hřišti. Tým v úvodních šesti ligových kolech jen jednou zvítězil a v tabulce je až dvanáctý. V posledních čtyřech soutěžních zápasech včetně poháru v Převýšově dala Slavia jen jeden gól.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy