Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Dánsko

Vedení Marseille přivedlo nechtěného hráče, kouč Villas-Boas podal rezignaci

O víkendu v Marseille kvůli nespokojeným fanouškům hořelo tréninkové centrum, teď se věci posouvají do další fáze. Trenér Olympique André Villas-Boas podal kvůli neshodám s vedením rezignaci. Není totiž spokojen se sportovní politikou klubu. Výkonný výbor jej o několik hodin později suspendoval.

Trenér André Villas-Boas
zdroj: ČTK/AP

Poslední kapkou pro Villase-Boase bylo jednání managementu v zimním přestupním období. Na hostování do Marseille přišel záložník Olivier Ntcham ze Celticu Glasgow, kterého třiačtyřicetiletý kouč podle vyjádření na tiskové konferenci nechtěl. O zapůjčení útočníka Nemanji Radonjiče do Herthy Berlín zase byl údajně informován až těsně před uzavřením transferového okna.

Klub v reakci na to v prohlášení na svém webu uvedl, že Villas-Boas neakceptovatelnou veřejnou kritikou vážně poškodil Olympique. Zahájil s ním proto disciplinární řízení. Někdejší kouč Porta, Chelsea, Tottenhamu nebo Petrohradu francouzské mužstvo převzal v květnu 2019, smlouva mu vyprší po této sezoně.

Marseille už vypadla z Ligy mistrů. V domácí soutěži se tým po třech porážkách v řadě propadl už na deváté místo. O víkendu rozzuření fanoušci na protest proti špatným výsledkům i vedení klubu vnikli do tréninkového centra a napadli jeho policejní ochranku. Kvůli incidentu bylo odloženo ligové utkání s Rennes.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy