Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Vedení Chelsea: Rozhodčí Clattenburg nazval Mikela opicí

Londýn - Vedení fotbalové Chelsea poprvé zveřejnilo bližší informace, proč po utkání anglické ligy s Manchesterem United podalo stížnost na rozhodčího Marka Clattenburga. Sudí podle ředitele londýnského celku Bruce Bucka označil záložníka Johna Obiho Mikela za opici.

Sudí Mark Clattenburg a Obi Mikel z Chelsea
zdroj: isifa.com

K incidentu došlo koncem října po ligovém duelu s United, který Chelsea prohrála 2:3, když navíc dohrávala bez dvou vyloučených. Clattenburg měl poté rasisticky urazit Mikela a jeho spoluhráče Juana Matu. "Se zainteresovanými hráči, kteří buď byli terčem nadávek, nebo byli u toho, jsem mluvil hned třikrát," citovala agentura AP Bucka.

Funkcionář prý po pohovorech vyloučil možnost, že by se hráči mohli splést a něco přeslechnout. "Ptal jsem se jich, jestli se nemýlí. Jestli si jenom nespletli Mikel a monkey (opice). V jejich očích jsem viděl, že se jim to nelíbí, ale nikdo z hráčů nechtěl, abychom podali stížnost. K tomu se rozhodlo vedení klubu," prohlásil.

Chelsea byla za podání stížnosti kritizována, protože nedávno její kapitán John Terry dostal za rasismus čtyřzápasový trest. Klub navíc čelil podezření, že ve snaze získat pro obránce nižší distanc, manipuloval výpovědi v jeho prospěch.

Buck však odmítl, že by kvůli tomu měla Chelsea Clattenburgův údajný prohřešek přehlédnout. "Ano, označili nás za pokrytce, ale naší povinností je nahlásit, když se někdo proviní. Udělali jsme to v dobré víře, ne abychom se mu pomstili," uvedl.

Clattenburg od incidentu neřídil jediný zápas, v pondělí se ale vrátil do tréninku s prvoligovými rozhodčími. O tom, jestli bude obviněn, by měla Fotbalová asociace rozhodnout do konce týdne. Případem se navíc začala zabývat i policie, pro nedostatek důkazů však vyšetřování zastavila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy