Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Polsko

Vedení Budějovic rozhodne o Řepkově osudu po skončení ligového podzimu

České Budějovice - Vedení fotbalového klubu Dynamo České Budějovice definitivně rozhodne o dalším osudu stopera Tomáše Řepky v příštím týdnu po skončení podzimní části první ligy. Zkušenému obránci vypršel disciplinární trest za vyloučení v Jablonci, do posledního kola v letošním roce s Mladou Boleslaví ale podle původního plánu nezasáhne.

Tomáš Řepka
zdroj: ČTK autor: Veis David

"Tomáš má individuální tréninkový plán a zůstává mimo tým. S tím se počítalo už poté, co dostal trest na pět zápasů. Jen kdyby bylo nějaké zranění nebo něco podobného, tak by se to muselo řešit," řekl mluvčí Českých Budějovic Radim Šupka. "Rozhodnutí o tom, zda zůstane, nebo ne, padne do konce listopadu, to znamená v příštím týdnu po skončení podzimní části ligy," doplnil Šupka.

Řepka dostal trest po utkání 10. kola v Jablonci. V jeho závěru protestoval po nařízené penaltě proti Dynamu tak vehementně, že mu rozhodčí Pavel Franěk udělil nejprve žlutou kartu a poté ho vyloučil. Jihočeši na severu Čech prohráli 1:2. Disciplinárka udělila osmatřicetiletému stoperovi trest na čtyři utkání, další zápas Řepka vynechal kvůli čtyřem nasbíraným žlutým kartám. Jihočeský klub mu udělil pokutu a do konce podzimu mu nařídil trénovat individuálně.

Je nám líto, video expirovalo.
Penalta Jablonce a červená karta pro Řepku

Bývalý zadák Ostravy, pražské Sparty, Fiorentiny a West Hamu přišel do Dynama v zimě a na jaře mu svými výkony pomohl k záchraně. V této sezoně se mu ale herně tolik nedařilo. V Českých Budějovicích má Řepka smlouvu do června příštího roku. Obě strany se však při jejím podpisu dohodly, že se po každých šesti měsících sejdou a mohou kontrakt vypovědět.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy