Následuje
Čtyřka sport

Vedení AS Řím uvažuje o propuštění trenéra Zemana

Řím - Vedení fotbalistů AS Řím se po sérii špatných výsledků začalo zabývat myšlenkou, že propustí trenéra Zdeňka Zemana. Uvedl to sportovní ředitel klubu Walter Sabatini, jenž na druhou stranu naznačil, že konec českého kouče je pouze jednou z možností řešení krize, a ne tou nejpravděpodobnější.

Trenér AS Řím Zdeněk Zeman
zdroj: Isifa/EPA

AS Řím v novém kalendářním roce ještě v lize nevyhrál a ze čtyř zápasů v Serii A získal jen dva body. Po nedělní remíze 3:3 s Boloňou klesl na osmé místo tabulky se ztrátou patnácti bodů na vedoucí Juventus.

"Dostali jsme se do situace, kdy nejsme příliš spokojeni s tím, co tým předvádí. Zemanova práce je v určitých aspektech uspokojivá, ale je zjevné, že tu jsou i méně pozitivní věci," řekl dnes italským médiím Sabatini.

"Musíme se zamyslet nad tím, jestli má cenu zvažovat výměnu trenéra, i když jen velmi okrajově. Trenér totiž pracuje dobře a navzdory všemu jsme šťastní," dodal sportovní ředitel Říma. Další utkání hraje římský celek už v pátek na domácím hřišti proti Cagliari.

Pětašedesátiletý český rodák Zeman se vrátil na lavičku AS v létě po úspěšném působení v druholigové Pescaře, kterou dovedl do nejvyšší soutěže. V Římě navázal na své angažmá z let 1997-1999 a týmu znovu naordinoval svůj pověstný ofenzivní styl. Jeho svěřenci jsou se skóre 47:38 nejlépe střílejícím týmem v lize, zároveň však mají právě po Pescaře druhou nejhorší obranu.

Sám kouč na dotaz, zda si myslí, že u mužstva zůstane do konce sezony, reagoval podrážděně. "To je ale hloupá otázka. Už jste někdy viděli kouče, který si může být něčím jistý? Jsem každopádně klubu stále k dispozici," uvedl bývalý trenér Parmy, Lazia, Neapole, Lecce, Fenerbahce či Crvené Zvezdy Bělehrad.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy