Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Vedení 1. FC Brno nechce policii zaplatit

Brno - Vedení 1. FC Brno odmítá zaplatit policii 80 000 korun za její únorový zásah na fotbalovém stadionu proti rozvášněným fanouškům Baníku Ostrava. Uvedl to sportovní ředitel brněnského klubu Radek Bělák. Utkání Brna s Ostravou je vůbec prvním v historii, kdy policie vystavila fotbalovému klubu fakturu za to, že musela zjednat pořádek na jeho stadionu.

Bělák uvedl, že klub poslal policii spis ke kauze zpět. Náměstek jihomoravského policejního ředitele Jaroslav Vaněk řekl, že dosud písemnou reakci klubu neobdržel.

"Policejní spis jsme předali našim právníkům k posouzení. Po prostudování všech skutečností došli k závěru, že 1. FC Brno při zákroku proti fanouškům Baníku Ostrava v ničem nepochybil. Proto jsme spis policii vrátili," uvedl Bělák. Vaněk v reakci na to prohlásil, že policie si počká na písemné vyjádření klubu a teprve pak se k němu podrobněji vyjádří. "Proplacení účtu ale žádat budeme," řekl Vaněk.

Policie si stojí za svým

Zatím nechtěl komentovat, zda může dojít až na soudní spor mezi policií a klubem. Policii opravňuje k žádosti o proplacení zásahu na stadionu v únoru uzavřená smlouva s Českomoravským fotbalovým svazem. Podle ní za pořádek na stadionu plně odpovídá pořadatel akce. Pokud situaci nezvládne, sjedná pořádek policie. Zásah pak ale může klubu naúčtovat.

Přesně tato situace podle policejního prezidenta Oldřicha Martinů nastala při únorovém utkání. Policejní šéf před časem uvedl, že pořadatelé v Brně jednoznačně selhali, když houf příznivců Baníku před utkáním vtrhl na hřiště. Zpět do jejich sektoru je musela zatlačit asi stovka přivolaných policistů. Za výtržnosti na hřišti bylo dosud potrestáno šest fanoušků.

Fotbalový svaz podporuje klub

Fotbalový svaz naopak podporuje klub a míní, že na svůj názor má právo. "Nejen kvůli tomu, že šlo o zcela první utkání v novém režimu, na kterém se všechny strany učily postup. Ale i proto, že až na pár drobností nic velkého klub neopomněl a už před zápasem díky přítomnosti problémových fanoušků z různých okolních zemí bylo jasné, že se zásah dá očekávat," uvedl dnes v reakci svazový předseda Pavel Mokrý.

Navíc konstatoval, že pokuta postrádá smysl i v tom směru, že brněnský stadion není v majetku klubu, ale města. "Pokud k porušení dojde, náhrada má své oprávnění, ale tohle skutečně není ten případ," domnívá se první muž českého fotbalu.

Bezpečnostní manažer ČMFS Miroslav Platil a brněnský policejní funkcionář plk Jaroslav Vaněk
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy