Následuje
MS 2020 Německo

Ve Slavii končí tři hráči, vedení chce udržet Latku

Praha - Slavia Praha po nepovedeném závěru podzimní části fotbalové ligy již nepočítá se službami Tomáše Frejlacha, Róberta Cicmana a Zorana Milutinoviče. Naopak Stoper Martin Latka dostal dlouhodobou nabídku a vzal si čas na rozmyšlenou do 15. prosince. Vršovičtí chtějí v zimní přestávce přivést čtyři hráče, z toho dva do útoku. O možném konci trenéra Petra Rady se na schůzce vedení a sportovního úseku klubu nejednalo, kouč má nadále podporu.

Martin Latka
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Hráči Frejlach, Cicman a Milutinovič si musejí hledat nové angažmá a již nebudou v zimní přípravě. Navíc Zákostelský a Veselý budou uvolněni pro potřeby juniorky nebo na hostování. S velkou pravděpodobností není tento výčet konečný a v lednu mohou nastat další odchody," řekl sportovní ředitel klubu Miroslav Držmíšek.

Slavia má po šestnácti kolech pouze tříbodový náskok na předposlední příčku, pozice kouče Rady je ale stále pevná. "Nebylo na pořadu dne, že bychom diskutovali o trenérovi nebo realizačním týmu. Trenér předložil vedení rozsáhlou analýzu, kde podrobně rozebral výkonnost týmu i jednotlivců. Má od nás maximální podporu," uvedl Držmíšek.

Miroslav Držmíšek: "Hodnocení podzimu je hrozně moc ovlivněné těmi posledními čtyřmi prohrami. Z toho byli tři soupeři, s nimiž jsme měli bodovat. Mužstvo v průběhu podzimu prokázalo konkurenceschopnost se silnými týmy, ale propáslo ty poslední čtyři zápasy. Kdybychom porazili Baník a vyhráli jeden z duelů v Budějovicích a Hradci, tak jsme pátí šestí a vůbec bychom se o tomhle nebavili."

Aby se Slavia zvedla z nynějšího jedenáctého místa v tabulce, plánuje její vedení získat v přestávce čtyři kvalitní hráče. "Jednoho do defenzivy, jednoho do zálohy a minimálně dva do útoku. Představa je taková, že půjde o hráče, kteří přijdou a pomohou. Nejde, abychom vodili další talentované hráče, kterých máme dost," podotkl Držmíšek.

Konkrétní jména zatím zveřejnit nechtěl, spekuluje se ale například o tom, že by do Edenu mohl zamířit útočník Martin Fenin z druholigové německé Chotěbuzi. Stále není jisté, zda ve Slavii zůstane stoper Latka, jemuž končí smlouva a už delší dobu je o něj zájem ze zahraničí. "Martin dostal na schůzce s generálním ředitelem nabídku dlouhodobého kontraktu ve Slavii a myslím, že je nadstandardní. Poprosil o čas do 15. prosince," uvedl Držmíšek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy