Ve finále fotbalového MS do sedmnácti let rozhodly penalty, Němci porazili Francii

Budoucí fotbalové hvězdy se utkaly v Indonésii. Světový šampionát hráčů do sedmnácti let nakonec vyhráli mladí Němci, kteří ve finále vedli už 2:0, ale Francouzi stihli vyrovnat a všechno řešily pokutové kopy. V těch rozhodla šestá série, v níž uspěli Němci.

Penaltový rozstřel ve finále MS fotbalistů do 17 let

Noví světoví šampioni sice vedli na začátku druhého poločasu o dvě branky, ale pak Bouabré snížil. A když Němci přišli o vyloučeného Osaweho, Francouzi přesilovku využili a v 85. minutě vyrovnali na 2:2.

V téhle věkové kategorii se neprodlužuje, ale hned se kopou penalty. Tam sice německý celek nedal hned první pokutový kop, pak ale měl při páté sérii mečbol. Jenže francouzský gólman slabou střelu k levé tyči Brunnerovi chytil.

V šesté sérii pak původně náhradní gólman Heide, který se dostal na hřiště až v semifinále, nejdřív zlikvidoval střelu Gomise a Kabar pak už udržel nervy a šampionát rozhodl.

Mistrovství světa fotbalistů do 17 let v Indonésii – finále:

Německo – Francie 2:2 (1:0), na pen. 4:3

Branky: 29. Brunner z pen., 51. Darvich – 53. Bouabré, 85. Amougou. ČK: 69. Osawe (Něm.).