Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Včera jsem chodil po vesnici vedle krav, teď jsem trenér Barcelony, žasl Setién

Ještě o víkendu byl doma na vesnici mezi kravami, v pondělí už se Quique Setién hlásil v Barceloně, kde podepsal smlouvu a stal se náhradou za odvolaného kouče Ernesta Velverdeho. Jednašedesátiletý Španěl přiznal, že ani v nejdivočejších snech si nepředstavoval, že by někdy vedl katalánského giganta. Zároveň slíbil, že bude hrát s týmem dobrý fotbal.

Trenér Barcelony Quique Setién
zdroj: ČTK/EFE/ autor: Alejandro Garcia

"Chci poděkovat klubu za šanci. Ani v nejdivočejších snech jsem si tohle nedokázal představit. Jsem nadšený z této výzvy a projektu. Nejdůležitější bude přenést mé nadšení na hráče," řekl Setién.

"Všechno se to stalo tak rychle. Včera jsem se procházel po vesnici obklopený kravami. A teď tady sedím jako trenér Barcelony, kde povedu ty nejlepší hráče světa," doplnil rodák ze Santanderu.

S velkoklubem podobného formátu nemá žádné zkušenosti. V nejvyšší španělské soutěži vedl v letech 2015 až 2017 Las Palmas a následně další dva roky Betis Sevilla. "Nad nabídkou Barcelony jsem nepřemýšlel ani pět minut. I když jsem byl podle médií jedním z adeptů, nečekal jsem, že mě vezmou. Nemám bohatý životopis, nevyhrál jsem žádné trofeje. Mám pouze svou dlouholetou filozofii. Když přijdu k novému týmu, mohu garantovat jedině to, že budeme hrát dobrý fotbal," prohlásil Setién, který na Camp Nou podepsal smlouvu do června 2022.

Mužstvo okolo hvězdného kapitána Lionela Messiho vede španělskou ligu o skóre před úhlavním rivalem Realem Madrid a v osmifinále Ligy mistrů narazí na Neapol. Barcelona se však ve většině zápasů v sezoně herně trápila a klopýtala hlavně venku. "Děkuji Ernestovi Valverdemu za jeho práci i za to, že mi přenechal tým na prvním místě. To není normální. Spíš bych si dokázal představit nabídku od týmů v problémech a ze spodku tabulky," uvedl Setién.

"Mým cílem je vyhrát všechno. Tenhle klub ani jiné cíle mít nemůže. Nevím, zda je moje cesta nejlepší, ale je to moje cesta a věřím, že dokážu předat oblíbené myšlenky a všechno se může zlepšit," dodal někdejší záložník. Premiéru na lavičce Barcelony si odbude v nedělním ligovém utkání s nováčkem Granadou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy