Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR

Vavruška v Liberci překvapivě končí a jde trénovat do Teplic

Teplice - Novým trenérem teplických fotbalistů se stal David Vavruška, který nečekaně končí v Liberci. Na Stínadlech nahradí od nové sezony Petra Radu, jenž se s vedením nedohodl na prodloužení smlouvy. Vavruška se s Teplicemi dohodl na tříleté smlouvě.

David Vavruška
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Za bleskovým přesunem stojí podle zákulisních informací údajné neshody Vavrušky s vedením Liberce, které ale kouč popřel, a také jeho letité kontakty v Teplicích. U jejich mládeže začínal trénovat a z té doby se velmi dobře zná s Janem Skýpalou, který se stal v této sezoně sportovním ředitelem.

"Ani jsme neměli myšlenku, že bychom šli do trenéra vázaného v jiném klubu, nechtěli jsme Liberec nabourat," uvedl teplický sportovní ředitel Jan Skýpala. "S Davidem se ale znám přes deset let, tak jsme to konzultovali. Když se rozkřiklo, že Petr Rada v Teplicích končí, sám mi dal najevo, že by o tohle působení stál," dodal.

Vavruška údajné spory s libereckým vedením popřel. "Mluví se mi o tom těžko, nerad bych rozpitvával důvody. Dostal jsem nabídku, kterou jsem zvažoval, a přišla mi zajímavá hlavně rozsahem práce. Je tam širší záběr, možnost organizování kolem kádru a tak dále," řekl Vavruška po domácí liberecké výhře 5:1 nad Českými Budějovicemi.

"V Teplicích jsem už pracoval, znám tam prostředí, a tak jsem nabídku přijal. Rozhodně v tom nebyly žádné spory nebo neshody v klubu, ale zkrátka mě skutečně zaujala hlavně šíře nabídky a možnosti, které se mi tím otevřely," dodal dvaačtyřicetiletý Vavruška.

Ten po třech kolech jarní části sezony přešel od liberecké juniorky k A-týmu, který převzal po odvolaných Jiřím Kotrbovi a Josefu Csaplárovi. Se Slovanem se dokázal zachránit a navíc s ním ve středu vyhrál Pohár FAČR, což znamená účast ve 3. předkole Evropské ligy. Teplice budou jeho třetím ligovým angažmá. V letech 2011 a 2012 vedl Příbram a vloni na jaře ještě krátce liberecký A-tým.

Vedení Slovanu tak nyní musí shánět náhradu. "Pro nás to bylo asi stejné překvapení jako pro fanoušky, nečekali jsme to. Nicméně funguje to u nás tak, že trenéři mají dlouhodobé smlouvy na dobu neurčitou s krátkou výpovědní lhůtou a my jejich vůli respektujeme," uvedl liberecký ředitel Libor Kleibl. "Není to poprvé, co nám trenér oznámil, že má zájem o jiné angažmá. Jak už David Vavruška zmínil, dostal v Teplicích jiné kompetence, takže žádnému člověku nemůžete bránit v jeho postupu. Teď to pro nás znamená, že musíme sehnat co nejlepší náhradu, a čeká nás tak mnoho práce," dodal Kleibl.

Teplice po Vavruškovi chtějí kompletní změnu koncepce - vsadit na mladší, dravější hráče a přitom dál bojovat o evropské poháry. "Ale nenaznačujeme tím, že bychom měli snižovat rozpočet, to rozhodně ne," řekl ředitel klubu Petr Hynek.

"Je to nová generace trenérů. Na úseku mládeže tu byl velmi úspěšný. Nepřichází si jen udržovat svoje jméno, ale má ctižádost se prosadit. Má velké charisma, na ten klub bude působit. Stmelil tým i klub v Liberci, ten samý efekt čekám i tady," dodal Skýpala s tím, že kandidátem číslo dvě byl kouč druholigového Žižkova Jindřich Trpišovský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články