Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Vánoční turnaj fotbalových internacionálů vyhrála v Edenu domácí Slavia

Internacionálové pražské Slavie po čtyřech letech vyhráli v Edenu vánoční halový turnaj. Ve 24. ročníku tradiční štěpánské akce zvítězili za účasti sedmi týmů díky lepšímu vzájemnému zápasu před Brnem, kterému k premiérovému prvenství nestačilo ani 11 gólů nejlepšího střelce turnaje Petra Švancary. Slávisté sesadili z pomyslného trůnu vítěze posledních dvou ročníků Spartu a jedenáctým triumfem potvrdili pozici historicky nejúspěšnějšího celku turnaje.

Vítězný tým Slavie na turnaji fotbalových internacionálů
zdroj: ČT4 autor: Ondřej Deml

Sparta začala cestu za třetím prvenstvím po sobě dobře a po dvou hattricích Tomáše Juna měla na kontě dvě výhry. Jenže pak podlehla Brnu a následně i Bohemians Praha.

Slávisté se rozjížděli pomaleji, ve svém druhém utkání dokonce prohráli s Plzní 0:3, ale od té doby ztratili už jen bod za závěrečnou remízu 2:2 se Spartou, která jim stačila k prvenství.

Nad Brnem totiž předtím zvítězili 2:1 gólem šest sekund před koncem utkání, které se stejně jako ostatní zápasy hrálo najednou 16 minut.

Potřebný bod zajistil Slavii na domácí půdě v hale v Edenu, kam se turnaj po šesti letech vrátil z Podvinného mlýna, proti letenskému rivalovi dvěma góly David Kalivoda.

Je nám líto, video expirovalo.
Vánoční turnaj internacionálů ovládla Slavia, Horňák už vyhlíží start přípravy se Spartou

"Těch gólů jsme na turnaji nedávali moc, já až na konci Spartě, o to víc mě těší. Lepší by proti Spartě byla výhra, ale tím, že nám ta remíza stačí, tak ji bereme a jsme s ní spokojeni," řekl Kalivoda.

"Přesunulo se to do Edenu, o to je to sladší, že jsme to letos vyhráli. Ještě před sebou máme derby na silvestra, tak uvidíme, jak se to celé završí," dodal šestatřicetiletý záložník.

Vedle něj za Slavii nastoupili například Martin Hyský, Karel Piták, Tomáš Pešír či bratři Hrdličkové Tomáš a Michal, manžel tenistky Karolíny Plíškové.

Brno útočilo na první triumf na turnaji, dosud má na kontě jedno druhé a tři třetí místa. "My vzali partu kolem 40 let, kdežto Hrdličkovi je 30 let. Tohle je turnaj legend, nemá tu co dělat," podotkl v lehké nadsázce Švancara.

"Nicméně jsme porazili Spartu, jsme spokojeni. Já přijel pro nejlepšího střelce. Je to každý rok moje osobní motivace," dodal jednačtyřicetiletý bývalý útočník.

Vedle něj diváky bavili svými kousky i další internacionálové. V dresu Bohemians nastoupili Lukáš Hartig či Radek Šírl, za Spartu hráli Jaromír Blažek, Jiří Novotný, nový asistent letenského A-týmu Michal Horňák či stále aktivní ligový fotbalista Tomáš Hübschman z Jablonce.

V dresu Dukly zase nechyběl třiašedesátiletý Ladislav Vízek. "Naskakuji na vteřiny. Poté, co mi přišel důchod, mi ten sport už tolik nejde. Nevím, jestli je to tím stářím, mě to nějak poznamenalo. Myslím, že jdu pomalu do sportovního důchodu, a kdo ví, jestli tohle nebude můj poslední ročník," uvedl Vízek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy