Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Vaniak začne ve Slavii trénovat mladé brankáře

Praha - Fotbalový brankář Martin Vaniak bude ve Slavii během jarní části trénovat mládežnické gólmany. V pražském klubu má smlouvu do konce června příštího roku a rád by ji dodržel právě prací s talentovanými brankáři. S tím, že by se na jaře postavil mezi tyče, už nepočítá, ale v posledním 30. kole sezony by se ještě chtěl v derby proti vršovickému rivalovi Bohemians 1905 symbolicky rozloučit s bohatou kariérou.

Čtyřicetiletý Vaniak naposledy chytal za Slavii v září proti Slovácku, kde Pražané prohráli 0:3 a poté se dohodli na ukončení spolupráce s koučem Karlem Jarolímem. Jeho nástupce Michal Petrouš už zkušeného gólmana ve zbytku podzimu ani jednou nepostavil a nasazoval mezi tyče Zdeňka Zlámala nebo Anssiho Jaakkolu.

"Trenér se rozhodl, že už bude stavět mladší brankáře, a já se nemůžu pořád vracet. Už mám nějaký věk, bylo mi čtyřicet. Navíc se nám vracejí další tři gólmani, takže bych zbytečně zabíral místo mladším. Preferuji, že se budu na jaře věnovat těm mladým klukům, dorostencům, žáčkům," řekl dnes Vaniak.

S kariérou se rozloučí zřejmě v duelu proti Bohemce

S vedením už je na trénování brankářů v mládežnických kategoriích dohodnutý. "Mám smlouvu do 30. června, takže chci dokončit tuhle sezonu a tím trénováním vyplním část té smlouvy," prohlásil Vaniak. Na jaře by se ještě rád aspoň na chvíli objevil v rozlučkovém zápase. "Chtěl bych se s tou svojí bohatou kariérou rozloučit v posledním kole s Bohemkou. Zamávat lidem a nastoupit třeba symbolicky na deset patnáct minut. Ale je to moje zbožné přání, uvidíme, zda se to povede," uvedl.

Vaniak a jeho spoluhráč Stanislav Vlček si jako jediní ze současných ligových hráčů připsali v nejvyšší soutěži více než 400 startů. Zkušený brankář, který prošel Olomoucí, Drnovicemi, Mostem a Panioniosem Atény, jich má na kontě 429, Vlček o čtrnáct méně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy