Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
74. ZLATÁ PŘILBA

Vaclík zatím nuluje soupeře a už se těší na Olomouc. Bude to výjimečný zážitek, hlásí

Po přestupu do Sevilly nastoupil ke čtyřem soutěžním utkáním a třikrát z nich vyšel bez obdržené branky. Tomáš Vaclík zatím může být se vstupem do nového angažmá naprosto spokojený a velkou radost mu udělal i los 4. předkola Evropské ligy. V něm narazí na Olomouc, na kterou se velmi těší.  

Tomáš Vaclík
zdroj: ČTK/EFE/ autor: Jose Manuel Vidal

Sevilla si střetnutí s Olomoucí, kdy už půjde o základní skupinu Evropské ligy, zajistila po hladkém postupu přes litevský Žalgiris Vilnius. Před týdnem doma sice zvítězila "pouze" 1:0, v odvetě 3. předkola ale nepřipustila žádnou komplikaci a už první půli vyhrála 3:0. Nakonec favorit triumfoval 5:0.

"Jsem rád, že po prvním zápase, ve kterém jsme měli spoustu šancí, ale nedávali jsme góly, jsme teď neponechali nic náhodě a rychle jsme šli do vedení 2:0," uvedl Vaclík.

"Rozhodli jsme hned na začátku a neudělali jsme z toho zbytečné drama. A to se hrálo na umělce. Já ji ze Švýcarska znám, ale pro ostatní kluky to muselo být hodně nezvyklé," doplnil devětadvacetiletý gólman.

K nule mu tentokrát pomohlo i štěstí. "Žalgiris si pár šancí také vytvořil. Nebyl tam sice moment, kdy by mi zatrnulo, ale je fakt, že dvakrát trefili brankovou konstrukci," připustil Vaclík, který do Sevilly zamířil v letní přestávce z Basileje.

Nulu si připsal i v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy při výhře 4:0 nad Újpestí, proti níž v odvetě nechytal. V sezoně dosud inkasoval jen od Barcelony, které Sevilla ve španělském Superpoháru podlehla 1:2. "Nechci to zakřiknout, ale zatím nám všechno vychází a dvojzápasy zvládáme dobře. Tak doufám, že to bude platit i za týden, kdy nastoupíme proti Olomouci," přál si Vaclík.

Na český celek v soutěžích UEFA narazí poprvé a už se nemůže dočkat. "Už teď jsem na to zvědavý, jak to bude probíhat. Olomouc je kousek od Ostravy, odkud pocházím. Navíc já až na jeden přátelák proti Spartě s Basilejí nikdy nehrál proti českému soupeři, dokonce nikdy ani moc proti českým hráčům, takže to pro mě bude výjimečný zážitek," doplnil Vaclík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články