Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vaclík se vrací do Španělska. Podepsal s Albacete

Tomáš Vaclík po konci v zámořské MLS zamířil do Albacete. S druholigovým španělským klubem podepsal smlouvu do konce sezony. 

Tomáš Vaclík
zdroj: REUTERS autor: Javier Barbancho

Vaclík se vrací do Španělska po dvou a půl letech. Mezi roky 2018 až 2021 hrál za Sevillu, s níž ovládl Evropskou ligu. Poté působil v Olympiakosu Pireus, anglickém Huddersfieldu a New England Revolution, kde však neodchytal jediný soutěžní zápas a na začátku roku se dohodl na rozvázání smlouvy. V Albacete se gólman s 54 starty za reprezentační "áčko" pokusí zabojovat o nominaci na letní mistrovství Evropy.

"Po etapě ve Spojených státech amerických jsem šťastný, že jsem zpátky v Evropě a zpátky tady ve Španělsku. Nejen já, ale i moje rodina, protože tady máme velmi dobrou zkušenost z doby mého působení v Seville," řekl Vaclík klubové televizi. "Sevilla byla skvělým místem pro život i pro fotbal. Vyhráli jsme úžasnou trofej v Evropské lize, navíc se nám tam narodila druhá dcera. Sevilla je v našich srdcích speciálním místem," prohlásil Vaclík.

Podle médií měl Vaclík více nabídek. V Albacete ho čeká boj o udržení v druhé španělské lize. Tým aktuálně figuruje v tabulce na sestupové 20. pozici, na příčky znamenající záchranu mu schází bod. "Mým snem je být v létě povolaný na mistrovství Evropy, protože mám v našem národním týmu dlouhou historii. Nějakých 12 let od mého prvního startu. K tomu potřebuji na jaře chytat. Budu dělat maximum v trénincích, aby ve mě všichni tady měli důvěru a nechali mě chytat. To je stěžejní pro to, abych se případně mohl vrátit do národního mužstva," uvedl.

"Přijetí od spoluhráčů i všech v klubu bylo výborné. Cítím se dobře, jsem připravený. Potřebuji se jen trochu sžít s týmem a chytit zápasový rytmus. Chci pomoci týmu vyhrávat zápasy, sbírat body a opustit současnou pozici v tabulce, na kterou podle mě určitě nepatří," doplnil Vaclík plynulou španělštinou.

Klub si od zkušeného gólmana hodně slibuje. "Má životopis, na který dosáhne málokdo. Bude se snažit pomoci k tomu, aby náš klub splnil svůj cíl, a zároveň usilovat o nominaci na mistrovství Evropy," uvedlo Albacete.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články